Dlaczego korzystamy z dostępu do Internetu?

Dlaczego korzystamy z dostępu do Internetu?

W XXI wieku wśród różnych rodzajów mediów szczególne znaczenie ma Internet.

Każdego dnia jego zasoby przeglądają miliony użytkowników na całym świecie niezależnie od tego jakiej są płci i ile mają lat. Z czego wynika popularność Internetu?

Jak zaczęła się historia Internetu?

Jego historia zaczęła się pod koniec lat 60. XX wieku. Początkowo sieć została stworzona na wypadek, gdyby na skutek wybuchu III wojny światowej zniszczeniu uległo centrum komputerowe amerykańskiego Departamentu Obrony. Naukowcy rozmieścili wówczas w znacznej odległości od siebie szereg komputerów łącząc je linią telefoniczną o dużej przepustowości. System okazał się bardzo stabilny, podłączono więc do niego ośrodki akademickie. Do ruchu włączało się z czasem coraz więcej sieci aż w końcu Internet zyskał taką formę jaką ma obecnie.

Internet jako źródło informacji

Internet traktowany jest dzisiaj przede wszystkim jako źródło bardzo różnorodnych informacji. Nie brakuje w nim serwisów, które umożliwiają zapoznanie się z aktualnymi wydarzeniami politycznymi czy gospodarczymi nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. W Internecie możemy zrobić zakupy, sprawdzić jaki jest aktualny kurs najbardziej popularnych walut, poszukać porad jak zorganizować przyjęcie. Nie brakuje także serwisów z poradami z zakresu zdrowia czy umożliwiających przeglądanie ogłoszeń o pracy. Spora liczba przedsiębiorców wykorzystuje Internet jako formę reklamy swoich usług lub produktów. Internet to także nowe możliwości komunikowania się. Możemy komunikować się z najbliższymi niezależnie od tego czy przebywają oni w kraju czy zagranicą. Warunek konieczny: dostęp do Internetu. Co więcej: za rozmowy prowadzone za pośrednictwem Internetu nic nie płacimy. Opłacenie dostępu do sieci to jedyne koszty komunikowania się.

Internet ma nie tylko zalety, ale także wady. Przepływ informacji nie jest kontrolowany, nie wszystkie treści zamieszczone w sieci są wiarygodne, nie wszystkie też są bezpieczne dla najmłodszych użytkowników. Korzystając z Internetu powinniśmy więc kierować się zdrowym rozsądkiem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *