Do czego służy nam Internet?

Do czego służy nam Internet?

Liczba użytkowników Internetu stale rośnie. Niektórzy z użytkowników Internetu o wiele lepiej czują się w przestrzeni wirtualnej niż w otaczających ich realnym świecie.

Co najczęściej robimy korzystając z dostępu do Internetu?
taki

Szukamy informacji

Każdego dnia strony www przeglądane są w poszukiwaniu bardzo różnych informacji. Bardzo dużą grupą osób szukających informacji w Internecie są uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Uczniowie poszukują informacji, które mają im pomoc w odrobieniu pracy domowej, ale także sięgają po opracowania lektur, a nawet ściągają gotowe już opracowania nie tylko z języka polskiego. Strony internetowe są przeglądane także przez osoby poszukujące informacji, które ułatwiają im wykonywanie obowiązków zawodowych. Popularnością cieszą się także internetowe wydania ogólnopolskich czy lokalnych gazet. Internet jest dostępny dzisiaj nie tylko na stacjonarnych komputerach, ale także na smartfonach. W gronie osób poszukujących informacji w sieci są więc także osoby, które dużo podróżują własnym samochodem i poszukują informacji o najbliższych punktach usługowych, barach czy bankomatach po drodze.

Komunikujemy się z innymi

Bardzo duża liczba internautów łączy się codziennie z Internetem w celu komunikowania się z innymi. Użytkownicy Internetu komunikują się nie tylko z najbliższymi, którzy wyjechali za granicę. Internet służy także do odnowienia kontaktów i komunikowania się ze znajomymi ze szkolnej ławy czy studiów. Komunikowanie się możliwe jest dzięki takim narzędziom jak:
– wysyłanie e-maili;
– fora;
– czaty;
– komunikatory internetowe.

Praca i rozrywka

Coraz bardziej powszechne staje się wykorzystywanie Internetu jak narzędzia pracy. Listę osób wykorzystujących sieć do pracy otwierają właściciele e-sklepów. Jest także spora grupa osób wykonujących pracę za pośrednictwem Internetu. Wciąż także nie brakuje osób, dla których Internet jest miejscem rozrywki. Nie brakuje gier online, mamy także możliwość słuchać muzyki i oglądać filmy, seriale czy programy rozrywkowe.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *