Nowoczesne lokaty, czyli zarabianie na lokatach

Nowoczesne lokaty, czyli zarabianie na lokatach

Lokaty są prostym produktem bankowym, co jest jednocześnie ich wadą i zaletą. Związane jest to z tym, że prostota wymusza na nich warunki niepozostawiające zbyt wiele miejsca do manewrowania i szukania dodatkowych korzyści. Nie oznacza to jednak, że takiego miejsca nie ma w ogóle. Banki konkurują miedzy sobą, przez co ich oferty lokat także są coraz lepsze. Można zrobić wiele, by znaleźć ciekawsze oferty.


Aukcje lokat

Jednym z pomysłów są specjalne aukcje organizowane przez niektóre banki. Lokaty są zakładane dlatego, że banki potrzebują kapitału i potrzebują go w określonej sumie. Dlatego proszą klientów o licytację polegającą na zadeklarowaniu sumy i oprocentowania, które klientów interesuje. Jeśli banki zgodzą się na takie warunki ze względu na ich zapotrzebowanie, będzie można uzyskać naprawdę wysokie oprocentowanie. Jest to dobry, ale zwykle krótkoterminowy sposób.

Happy hours

Innym sposobem jest inwestowanie w czasie tak zwanych happy hours, czyli w czasie, kiedy bank bardziej potrzebuje kapitału. W takich przypadkach bank jest w stanie zaoferować przez część dnia trochę lepsze warunki. Nie będą to kokosy, ale będzie to opcja lepsza od podstawowej. Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Nowe środki

Często warto jest być nowym klientem banku lub przynosić bankowi pieniądze, których tam prędzej nie było. Tak banki zdobywają nowych klientów i są w stanie za to poprawić oprocentowanie, ale właśnie tylko dla nowych środków.

Lokaty przez Internet

Dobrym sposobem są też lokaty przez Internet, czyli lokaty zakładane samodzielnie przez użytkownika aplikacji na telefon czy wchodzącego na stronę banku przez przeglądarkę internetową. Założenie lokaty jest banalnie proste i jeśli klient zrobi to bez zawracania głowy pracownikowi banku, warto jest go za to nagrodzić trochę wyższym oprocentowaniem. Banki decydują się na to bardzo często.

Negocjacje

Lokaty negocjowane to propozycja dla osób, które są wieloletnimi klientami banku i którzy przynoszą większe sumy. Nie wszędzie można negocjować, ale niektóre banki na to pozwalają i wtedy oferty są zawsze lepsze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *