Serwis usługowy

Serwis o usługach

Auto na kredyt?

Chcąc kupić auto na kredyt nie powinniśmy wybierać kredytów gotówkowych, których oprocentowanie jest bardzo wysokie. Jednak typowe kredyty samochodowe mają w swojej ofercie tylko niektóre banki. Średnie oprocentowanie takiej pożyczki to około 7 procent. Jednak jeśli uwzględnimy także dodatkowe opłaty i prowizje rzeczywista roczna stopa procentowa może dojść nawet do osiemnastu procent. Należy zwrócić na to szczególną uwagę zanim podpiszemy umowę.

Kredyty samochodowe są także dostępne w tak zwanych bankach samochodowych lub u współpracujących z różnymi instytucjami finansowymi dealerów samochodowych. Teoretycznie w banku samochodowym możemy uzyskać pożyczkę na zakup dowolnej marki jednak w praktyce pożyczki na marki inne niż dedykowana nie będą finansowo atrakcyjne.

Kredyt samochodowy

Zanim wybierzemy kredyt samochodowy warto sprawdzić czy któryś z banków nie ma aktualnej promocji na wybraną przez nas markę. Warto też rozważyć inne, niekiedy bardziej opłacalne od zwykłego kredytu formy finansowania zakupu samochodu jak na przykład kredyt 50 na 50 – czyli połowa płatna przy zakupie auta a połowa po określonym w umowie czasie. Bywają one bowiem atrakcyjniejsze finansowo.

Sprawdź https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Oczywiście podobnie jak w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych bank i w przypadku udzielania kredytu samochodowego musi obliczyć twoją zdolność kredytową oraz sprawdzi twoją wiarygodność i historię w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli twoje obciążenia dotychczasowe przewyższają możliwości spłaty w stosunku do twoich dochodów możesz nie dostać kredytu samochodowego.

Zabezpieczenie transakcji

Największą pułapką kredytu samochodowego jest fakt, że w odróżnieniu od kredytu gotówkowego zwykle zabezpieczeniem transakcji jest zastaw rejestrowy na tym samochodzie. Jest on więc jednocześnie zabezpieczeniem kredytu na samego siebie. Dzięki temu pożyczka jest tańsza ale jeśli nie będziemy spłacać zobowiązania bank przejmie samochód. Bądźmy ostrożni także przy zakupie używanych aut z zastawem rejestrowym – sprawdźmy czy oferujący nam go sprzedawca jest rzeczywiście właścicielem, a nie jest nim już udzielający kredytu bank.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz