Serwis usługowy

Serwis o usługach
Bieszczady: idealne miejsce na obóz młodzieżowy

Bieszczady: idealne miejsce na obóz młodzieżowy

Obozy młodzieżowe to niezwykle popularna forma wypoczynku dla młodzieży. Organizowane są zarówno latem, jak i zimą. Biura podróży oferują swoim klientom rozmaite miejsca, w których organizowane są obozy młodzieżowe. Niezwykle popularne są Bieszczady, które w tym wypadku sprawdzają się po prostu doskonale.

Bieszczady wchodzą w skład Beskidów Wschodnich. Dzieli się je na dwa pasma: Bieszczady Zachodnie oraz Wschodnie. Te pierwsze położone są na terenie aż trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. Bieszczady Wschodnie położone są wyłącznie na Ukrainie. Najwyższym szczytem polskich Bieszczad jest Tarnica, która wznosi się na wysokość 1346 metrów nad poziomem morza.

Więcej na

Bieszczady zachwycają swoją malowniczością

To góry, w których ciągle nie brakuje nieskażonej, wręcz dziewiczej przyrody. Dech w piersiach zapierają rozległe widoku na połoniny. Na próżno wypatrywać tu wielkich osiedli mieszkaniowych zakłócających tą wyjątkową harmonię. Nie oznacza to oczywiście, że nie znajdziemy tutaj miejsc nieco bliższych cywilizacji. Wspomnieć wystarczy chociażby słynne Jezioro Solińskie, które jest jedną z większych atrakcji tego regionu. Organizatorzy obozów młodzieżowych chętnie zabierają młodzież nie tylko na piesze górskie wycieczki, ale również na plażę położoną właśnie nad Jeziorem Solińskim. W jeziorze można zażywać kąpieli, ale również popływać żaglówką bądź kajakiem.

Obowiązkowym punktem wycieczki na obozie młodzieżowym w Bieszczadach jest oczywiście Sanok

To miasto położone nad Sanem, który zachwyca urokliwą starówką. Bardzo często młodzież zabierana jest do urządzonego na sanockim zamku Muzeum Historycznego, w którym znajdują się trzy stałe ekspozycje. Jedna poświęcona jest ikonom karpackim, druga przedstawia galerię obrazów Zdzisława Beksińskiego, zaś trzecia to wystawa sztuki pokuckiej. Oczywiście jest to wycieczka odpowiednia dla nieco starszej młodzieży, która ma już pewną wiedzę w zakresie historii. Godna uwagi jest również pochodząca z XVIII wieku cerkiew Trójcy Świętej, w której młodzież może zobaczyć kompletny ikonostas.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz