Biznes w internecie

Biznes w internecie

Zakładać działalność w globalnej sieci czy skupiać się na tradycyjnych sposobach? Przykłady skutecznych biznesów prezentują, że najlepiej zawiązać tradycyjną działalność, „zwykłe” sklepy, z działalnością internetową. Na sprzedaż internetową decydują się głównie firmy poszukujące nowych kanałów zbytu, np. posiadające bardzo rzadką ofertę, na którą niełatwo jest wyszukać wystarczającą liczbę kontrahentów, ograniczając się do swojej lokalizacji geograficznej – zauważa Piotr Jarosz, wydawca wykładu dla kupujących przez Internet Sklepy24.pl – Jednak dziś w zasadzie nie ma branż, których nie można wyszukać w globalnej sieci.

Jednakże jeśli chodzi o kwestie dodatkowe, to jedną z największych barier w e-commerce jest brak zaufania kupujących do wirtualnego biznesu. Ten problem nie tyczy się na pewno marek znanych ze świata realnego, jak Empik, który dzięki temu bardzo prędko stał się silną konkurencją w internecie.

Marketing on-line

Zdaniem ekspertów realna sieć sprzedaży sprawia, że biznes prowadzony w globalnej sieci jest bardziej wiarygodny. Nabywcy ceny z tradycyjnych sklepów w wielu wypadkach porównują do cen w sklepach WWW, nie z uwagi, że te pierwsze są wyższe. Jeżeli już chodzi o ceny, to marketing on-line jest zdecydowanie trudniejszy niż ten w sklepach tradycyjnych – Nabywca ma możliwość bardzo prędko porównać ceny w sklepach internetowych, dlatego konkurencja w sieci jest bardzo ostra.

Niższe koszty

Poza tym klient oczekuje niższych kosztów niż w sklepach tradycyjnych, ponieważ nie ma możliwość przed zakupem obejrzeć towaru i w większości przypadków ponosi dodatkowe koszty związane z jego wysyłką, również ewentualnym odesłaniem towaru, z którego nie jest zadowolony. Towary w Internecie są sprzedawane taniej niż w normalnych sklepach. Co prawda sklepy do sprzedaży on-line nie ponoszą wydatków związanych z wynajmem powierzchni w atrakcyjnym miejscu i nie muszą trzymać wszystkich towarów na półce. W przeciwieństwie jednakże do tradycyjnych punktów dystrybucji muszą ponosić koszty adekwatnie większego i bardzo dobrze zorganizowanego magazynu , a ponadto obsługi logistycznej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *