Serwis usługowy

Serwis o usługach
Czy możliwe jest ubezpieczenie szyb samochodowych?

Czy możliwe jest ubezpieczenie szyb samochodowych?

Wśród polis dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych dużą część oferty stanowią ubezpieczenie komunikacyjne. W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym kierowcy mogą kupić obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia dobrowolne. Do ubezpieczeń dobrowolnych należy między innymi autocasco. Zwiększająca się liczba towarzystw ubezpieczeniowych sprawia, że konkurują one między sobą bardzo mocno o zdobycie nowych klientów. Dostosowują ofertę do coraz większych wymagań wielu kierowców i proponują coraz ciekawsze produkty. Z pewnością należy do nich ubezpieczenie szyb samochodowych.

Zakres ubezpieczenia

Osoby, które są zainteresowane ubezpieczeniem szyb samochodowych raczej nie znajdą ubezpieczyciela, który oferuje te polisy jako odrębny produkt. Większość towarzystw ubezpieczeniowych, które zdecydowało się wprowadzić do oferty ubezpieczenie szyb oferuje je jako dodatkowy produkt. W większości ochronę szyb można wykupić kupując ubezpieczenie OC czy też OC i AC. Większość ubezpieczycieli gwarantuje możliwość uzyskania odszkodowania, gdy naprawy lub wymiany będzie wymagała szyba przednia, tylna lub szyby boczne. Żadne z działających towarzystw ubezpieczeniowych, które oferuje ochronę szyb nie zapewnia odszkodowania w przypadku uszkodzenia dachu panoramicznego lub szyberdachu. Osoby, które chcą ubezpieczyć takie dachy, muszą wykupić pakiet ubezpieczenia autocasco. W przypadku ubezpieczenie szyb, ubezpieczyciele nie tylko oferują polisy w różnej cenie, ale także z różną sumą ubezpieczenia. Sumy ubezpieczenia wahają się od 2 do 6 tysięcy złotych. Najbardziej korzystna jest oczywiście oferta tego ubezpieczyciela, które oferuje ubezpieczenie z wyższą sumą. Ubezpieczenia zawiera się na 12 miesięcy. Większość ubezpieczycieli oferuje polisy w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Zasięg polisy

Ubezpieczenie może mieć różny zasięg terytorialny. Osoby, które często podróżują zagranicę powinny dopytać czy ubezpieczenie szyb działa tylko w Polsce, czy także na terenie innych państw. Niestety, znalezienie polisy, która działa także zagranicą może być trudne.

Dowiedz się więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz