Serwis usługowy

Serwis o usługach
Czym kierować się przy wyborze firmy kurierskiej?

Czym kierować się przy wyborze firmy kurierskiej?

Współczesny świat skurczył się i jest na wyciągnięcie ręki. Niebagatelny wpływ ma na to szybki transport przesyłek, dzięki któremu paczka może dotrzeć do klienta z drugiego krańca świata w przeciągu kilku dni.

Wysyłanie przesyłek, zarówno na terenie kraju jak i za granicę, w ostatnich latach zmieniło się diametralnie. Dawniej wyłącznie poczta świadczyła tego typu usługę. Dzisiaj rynek firm kurierskich jest wyjątkowo rozwinięty. Można wymienić tutaj najbardziej znane takie, jak: DHL, UPS, GLS, DPD. Jednakże nowych firm oferujących coraz to ciekawsze opcje wysyłki ciągle przybywa. Niemałą zagwozdkę ma zatem potencjalny klient pragnący nadać kurierem swoją paczkę.

Porównanie ofert wiodących firm

Dlatego przed przystąpieniem do wysyłki warto zawsze porównać ceny usług u wiodących firm kurierskich. Czy oferowany przez DHL cennik przewiduje możliwość szybkiej wysyłki za granicę? A może cennik UPS jest bardziej korzystny w porównaniu z rodzimą Siódemką? Te kwestie można łatwo i szybko rozstrzygnąć, korzystając ze stron internetowych wymienionych firm. Nawet posiadająca dość tradycyjny wizerunek Poczta Polska udostępnia swoim klientom w Internecie takie nowoczesne narzędzia, jak kalkulatory usług krajowych i zagranicznych. Oczywiście wysokość opłaty za nadanie przesyłki uzależniona jest przede wszystkim od jej gabarytów i zawartości, ale dla niektórych firm kurierskich ma także znaczenie ilość zleceń w danym okresie, na przykład w ciągu miesiąca. Nadając większość ilość przesyłek, klient ma możliwość negocjacji cen.

Innym przydatnym narzędziem oferowanym przez firmy kurierskie jest opcja śledzenia przesyłek. Dzięki niej klient będzie dokładnie wiedział, kiedy przykładowy kurier GLS zadzwoni do jego drzwi z wyczekiwaną przesyłką.

Czym jeszcze kierować się przy wyborze firmy kurierskiej?

Z pewnością ważną kwestią jest także czas realizacji usługi. Czasami warto dopłacić, aby mieć pewność, że nadana przesyłka możliwie szybko znajdzie się u odbiorcy. Zresztą większość kurierów oferuje za dopłatą opcję przesyłki błyskawicznej, mając na uwadze stare porzekadło głoszące, iż czas to pieniądz.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz