Serwis usługowy

Serwis o usługach
Czym są batony proteinowe?

Czym są batony proteinowe?

Batony proteinowe stały się ostatnio niezwykle popularne, zwłaszcza wśród sportowców. Reklamowane są jako produkty odchudzające i zwiększające masę mięśniową. Jak działają i z czego składają się batony proteinowe?

Skład

Batony proteinowe pełnią funkcję szybkiej przekąski o wysokiej wartości energetycznej oraz dużej zawartości białka i węglowodanów. Najchętniej są stosowane właśnie przez sportowców oraz osoby, które są na diecie. Ich zadaniem jest dostarczenie nam dużej ilości energii oraz składników odżywczych w maksymalnie krótkim czasie. W skład batonów proteinowych wchodzi białko, które w zależności od rodzaju batona stanowi od trzydziestu do prawie pięćdziesięciu procent jego zawartości. Samo białko udostępniane jest w formie hydrolizatów białek serwatkowych, izolatów białek serwatkowych, białka sojowego, kazeiny, białka jaj czy L- glutaminy. Oprócz niego w batonach tego typu możemy znaleźć też cukry proste, a także barwniki oraz tłuszcze nasycone czy substancje słodzące.

Czym są batony proteinowe?

Zalety

Największą zaletą batonów proteinowych jest to, że są sycące i wygodne w zastosowaniu. Mamy tutaj skondensowaną ilość energii, którą możemy dostarczyć do organizmu w bardzo szybki i przede wszystkim prosty sposób. Nie musimy przygotowywać skomplikowanych posiłków, wystarczy, że po prostu zjemy batonik. Zawierają bardzo dużą ilość białka, które jest niezbędne do utrzymania lub przyrostu masy mięśniowej. Dlatego są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które uprawiają sporty siłowe, wytrzymałościowe, a także dla fanów fitness i wszystkich sportowców, którzy mają wliczone w swój plan dnia niezwykle intensywne treningi. Kolejną zaletą batoników proteinowych jest to, że przyspieszają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym. Z kolei w przypadku osób, które próbują zrzucić zbędne kilogramy, batony tego typu są rozwiązaniem wygodnym. Są bowiem zamiennikiem pełnowartościowego posiłku. Nie tylko zaspokajają głód, ale też dostarczają do organizmu wszelkie niezbędne składniki odżywcze, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do spożywania kolejnych kalorycznych posiłków.

Więcej na

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz