Serwis usługowy

Serwis o usługach
Druk zaproszeń – co, gdzie i jak?

Druk zaproszeń – co, gdzie i jak?

Druk zaproszeń – co, gdzie i jak?

Zaproszenia są potrzebne – to nie tylko piękne kartki z cytatami, kiedy jesteśmy zapraszani lub zapraszamy na ślub, zapraszać możemy na każdą okazję, jeśli chcemy: na urodziny, chrzciny, przyjęcie rodzinne lub w gronie znajomych czy nawet na niecodzienną imprezę w hawajskim stylu.

Zapraszają, poprzez tradycyjne, papierowe zaproszenia, również fundacje, firmy, korporacje na różne eventy – aukcje lub przyjęcia charytatywne, otwarcie nowej filii, ekskluzywny bal dla najlepszych pracowników. Papierowe zaproszenia cały czas są w modzie i, chociaż żyjemy w czasach Internetu, wciąż mają w sobie dozę elegancji i pewnej elitarności. Dlatego druk zaproszeń jest dostępny w każdej drukarni.

Druk zaproszeń: zanim wejdziemy do drukarni

Przed przestąpieniem progu drukarni trzeba wiedzieć, jakiego zaproszenia oczekujemy. Powinniśmy zaplanować sobie, na początku wizualnie, jak ma takie zaproszenie wyglądać. Jeżeli ma być wyjątkowe, stwórzmy grafikę samodzielnie – później zostanie powielona na pozostałych zaproszeniach. Jeśli mówimy o zaproszeniach na ślub i wesele, często są one ozdabiane kokardkami czy wstążkami i koralikami, dlatego zaplanowanie ich rozmieszczenia już na samym początku, pozwoli nam dopracować ilość i położenie tekstu.

To samo dotyczy wszystkich innych zaproszeń, bez względu na to, na jaką okazję zaproszenie będzie potrzebne. Wcześniej niezbędny będzie plan – jak ma wyglądać papier, gdzie mają znajdować się litery i jaki tekst chcemy wydrukować, a także nawet takie najprostsze sprawy, jak wygląd karki – czy ma być prosta, załamywana na raz, a może na dwa razy? Te wszystkie rzeczy są ważne. Oczywiście możemy skorzystać z gotowych szablonów, które dostępne są w drukarniach, a także skorzystać z pomocy pracowników.

Druk zaproszeń: wybór drukarni

Jeszcze przed odwiedzeniem lub skontaktowaniem się z drukarnią powinniśmy przejrzeć, jakie rozmiary zaproszeń dana drukarnia oferuje i czy możliwe jest wydrukowanie zaproszeń według własnego projektu. Niektóre zakłady mogą nie mieć interesujących nas form zaproszeń. Warto również zorientować się, które drukarnie mają najlepsze opinie.
Zobacz również:

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz