Serwis usługowy

Serwis o usługach
Działamy od środka, czyli jak zapobiec wypadaniu włosów

Działamy od środka, czyli jak zapobiec wypadaniu włosów

Martwią cię wypadające włosy? Wszystko zależy od ich ilości. Przeciętny człowiek traci około 100 włosów każdego dnia – jest to faza naturalnego rozwoju oraz obumierania cebulki włosowej. Znacznie gorzej, jeśli pod prysznicem znajdujesz całe pukle i nieustannie zbierasz garściami kosmyki ze szczotki. Wtedy najlepiej udaj się do trychologa, który znajdzie źródło problemu oraz doradzi najlepsze sposoby walki. Oprócz profesjonalnego leczenia, możesz sama minimalizować dolegliwość. W tek kwestii niezawodna okaże się zmiana codziennego menu, bezpieczne i dobrze dobrane tabletki przeciw wypadaniu włosów, a także zmiana nawyków pielęgnacyjnych.

Preparaty przeciwko wypadaniu włosów atakują z każdej strony. Dostępne są w aptekach, w supermarketach, w Internecie czy w drogeriach. Tak duża dostępność spowodowana jest ich popularnością oraz szeroką rozpoznawalnością. Sama możesz wybrać te tabletki, które najbardziej ci odpowiadają. Dla wygody sprzedawane są one w formie klasycznych tabletek, kapsułek czy tabletek do rozpuszczania w szklance wody. W znaczniej mierze są one produkowane z naturalnych składników, takich jak: wyciąg ze skrzypu oraz z pokrzywy. Zawierają też cynk oraz witaminy, bowiem często widnieją na sklepowych półkach pod nazwą suplementów diety.

Czemu włosy wypadają?

Przyczyny bywają różne, a każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Jeśli prawidłowo dbasz o włosy, to znaczy nie narażasz ich na częste i gwałtowne zmiany temperatur, nie męczysz prostownicami czy lokówkami stosowanymi na mokro, a także nie śpisz z mokrą głową i nie stosujesz złych szamponów oraz innych kosmetyków, to powody mogą być poważniejsze. Dlatego zacznij działać od środka. Pomocne będą tabletki na wypadanie włosów, ale przede wszystkim zdrowa dieta. W jadłospisie powinny pojawić się ziarna, rośliny strączkowe, świeże owoce i warzywa, nabiał oraz czerwone mięso. Nie zapominaj też o tym, by wypijać co najmniej 2l wody dziennie.
Kiedy organizm ma wystarczającą ilość składników odżywczych, równomiernie je rozprowadza po ciele. Docierają także do cebulek włosowych, które dzięki temu się wzmacniają. Pomocny będzie też aktywizujący masaż skóry głowy.

Włosy mogą też wypadać na skutek niedobór witamin, hormonów, przewlekłej choroby, uwarunkowań genetycznych. Z takim problemem borykają się między innymi kobiety w ciąży. To właśnie one powinny szczególnie uważać, sięgając po tabletki na wypadanie włosów. Choć bazują one na naturalnych składnikach, to ich spożycie należy najpierw skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

W jaki sposób działają środki przeciwko wypadaniu włosów?

Wszystko zależy od ich specyfiki. Najczęściej uzupełniają niedobory witamin oraz składników odżywczych. Wzmacniają włosy, pobudzają cebulki włosowe orz regulują hormony.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz