Serwis usługowy

Serwis o usługach
Dziennik zajęć

Dziennik zajęć

Dziennik zajęć dodatkowych to rzecz absolutnie niezbędna w każdej szkole czy placówce, która decyduje się na prowadzenie zajęć dodatkowych. Zajęcia pozalekcyjne są bardzo popularne i mają na celu rozwijanie umiejętności i zainteresowań najzdolniejszym uczniom bądź pomoc tym dzieciom, które mają problemy z przerabianymi na zajęciach zagadnieniami.

Tym samym prowadzi się dodatkowe zajęcia z matematyki, języków obcych, języka polskiego, chemii, fizyki, biologii, a nawet z wychowania fizycznego. Dziennik zajęć pozalekcyjnych jest więc niezbędny w każdej szkole.

Harmonogram zajęć

Pomaga wprowadzić znaczny ład oraz porządek w harmonogramie zajęć, dzięki czemu łatwo jest znaleźć miejsce oraz prowadzącego. Można także na bieżąco monitorować przerabiane na zajęciach zagadnienia, a także śledzić, ilu uczniów rzeczywiście bierze w nich udział. Brak dziennika prowadzi do zwyczajnego bałaganu i dezorganizacji, dlatego ważne jest, aby dyrektor placówek przywiązywał dużą wagę do prowadzenia tego typu dzienników. Właściwie nie ma to znaczenia, czy dziennik zajęć dodatkowych będzie tradycyjny, czy też elektroniczny – ważne, aby był prosty w obsłudze i uporządkowany oraz skuteczny.

Dostęp dla nauczycieli

Powinni mieć do niego dostęp tylko i wyłącznie nauczyciele, a uczniowie oraz rodzice tylko na specjalną prośbę i pozwolenie. Dziennik jest bowiem dokumentem, do którego prowadzenia zobowiązany jest nauczyciel. Nie może on więc pozwolić na zaistnienie jakichkolwiek nieprawidłowości powstałych na skutek użytkowania dziennika przez osoby trzecie. Dobrze zorganizowane zajęcia dodatkowe potrafią naprawdę pomóc potrzebującym uczniom w rozwijaniu zainteresowań oraz kształtowaniu pasji, a także nadrobieniu ewentualnych zaległości. Dobrze jest więc, gdy nauczyciele wykazują zaangażowanie podczas prowadzenia tego typu zajęć, wówczas efekt będą lepsze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz