Serwis usługowy

Serwis o usługach

Emolienty a pielęgnacja włosów

Osoby, które chorują na atopowe zapalenie skóry doskonale znają preparaty o nazwie emolienty. Ostatnio jednak pojawiają się głosy, że preparaty te mogą służyć również do pielęgnacji włosów.


Emolienty do włosów – dlaczego warto ich używać?
Nasze ciało w dużej części składa się z wody. Bierze ona udział w wielu procesach życiowych, znajduje się w każdej komórce, z której zbudowany jest nasz organizm. Znajduje się więc także w komórkach, z których zbudowane są nasze włosy. Kiedy organizm traci wodę, nasza skóra staje się sucha. Także włosy stają się suche i łamliwe. Do utraty wody przez komórki włosów przyczynia się nie tylko mała ilość wypijanych płynów, ale także zabiegi pielęgnacyjne, którym je poddajemy. Prostowanie, farbowanie, czy trwała ondulacja bardzo niekorzystnie wpływają na stan naszych włosów. Stąd też musimy włosy nawilżać nie tylko od wewnątrz, ale także od zewnątrz. Dodatkowo musimy je natłuszczać. Stosując emolienty do pielęgnacji włosów sprawimy utworzenie się na ich powierzchni warstwy ochronnej, która będzie je chroniła nie tylko przed utratą wody, ale także uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak stosować emolienty do włosów?

Warto po nie sięgnąć szczególnie wtedy, że włosy oraz skóra naszej głowy są bardzo mocno przesuszone. Okresem, kiedy szczególnie warto sięgnąć po te preparaty jest lato. Kiedy panują wysokie temperatury wraz z potem tracimy więcej wody. To dlatego włosy i skóra głowy stają się mocno wysuszone.

Jakich emolientów użyć do pielęgnacji włosów?

W kosmetykach do pielęgnacji włosów stosuje się substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego. Do tych pierwszych należą przede wszystkim oleje roślinne. Nie wszystkie jednak z tych olei mogą być używane do produkcji emolientów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Są one oparte na oleju arganowym, z orzechów makadamia lub z pestek winogron. Emolientem często stosowanym w preparatach do pielęgnacji włosów jest także mleczko pszczele.

Jak często używać emolientów do włosów?

Nadmiar substancji odżywczych jest tak samo niekorzystny dla włosów, jak ich niedobór. Stąd też emolienty nie są przeznaczone do codziennej pielęgnacji. O tym, że nasze włosy potrzebują pielęgnacji emolientami świadczy wygląd naszych włosów. Kiedy się elektryzują, kiedy są napuszone to znak, że pora sięgnąć po emolienty do włosów. Nie ma znaczenia, czy wybierzemy kosmetyk zawierający syntetyczne, czy naturalne emolienty – oba rodzaje sprawdzają się równie dobrze. Pamiętajmy, że zbyt częsta pielęgnacja włosów emolientami doprowadzi do ich przetłuszczenia się.

Zdrowe, piękne, lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Współczesne kobiety potrafią doskonale zadbać o to, aby ich włosy dostały wszystkie niezbędne im składniki odżywcze. Dbają o to stosując przede wszystkim odpowiednie kosmetyki. Wśród nich nie może zabraknąć emolientów do włosów. Dzięki temu, że zatrzymują one w komórkach włosów wodę możemy cieszyć się pięknymi, zadbanymi i zdrowymi włosami. Emolienty do włosów to kosmetyki, których powinna używać każda kobieta. Chcesz poznać jeszcze więcej dla których warto je stosować? Przeczytaj artykuł: .

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz