Serwis usługowy

Serwis o usługach
Facebook jako skuteczne narzędzie marketingowe

Facebook jako skuteczne narzędzie marketingowe

Ilość użytkowników zarejestrowanych w serwisie facebook i co jeszcze ważniejsze ilość użytkowników którzy z tego serwisu korzy stajana co dzień jest na tyle duża, że czyni to z facebooka idealne wręcz narzędzie do prowadzenia kampanii reklamowej. Na sam początek należy zdać sobie sprawę z tego jakie daje możliwości fan page i co to jest.

Dzięki takiej wiedzy możliwe jest skuteczniejsze prowadzenie kampanii reklamowej z wykorzystaniem tego potężnego, ale darmowego narzędzia. Możliwości jakie daje funpage facebook są ogromne, ale aby móc takie narzędzie skutecznie wykorzystywać potrzebni są jeszcze oczywiście fani na facebooku.

Fani

Osoby, które będą fanami otrzymywać będą bowiem automatycznie różnego rodzaju informacje dotyczące konkretnej firmy czy też konkretnego produktu który jest w taki sposób reklamowany. Bardzo dobrym sposobem na pozyskiwanie nowych fanów może być wykorzystanie do tego celu oficjalnej strony internetowej, którą dysponować będzie konkretna firma. Taka strona internetowa jeśli jest popularna i ma dużą liczbę odwiedzin pozwala w rzeczy samej na szybkie pozyskiwanie nowych fanów. Jednak fanpage trender powinna być dla fanów atrakcyjna, aby na dłużej pozostali oni fanami. Bardzo dobrym pomysłem jest więc organizowanie różnego rodzaju akcji promocyjnych dotyczących właśnie osób, które są fanami konkretnej firmy.

Fanpage

Za możliwość wykorzystywania fanpage przedsiębiorstwo nie musi nic płacić, nawet jeśli wykorzystuje fanpage do celów czysto komercyjnych. Facebook jednak w taki sposób zyskuje darmową możliwość, aby też się zareklamować na wielu popularnych stronach firmowych, jeśli owe firmy będą zainteresowane pozyskiwaniem fanów. Jak zatem widać zyskują na tym obie strony. Nie jest to jednak jedyny sposób na to jak reklamować się na facebooku. Można wykorzystać także inne możliwości, które oferuje serwis facebook, ale należy już za nie zapłacić zgodnie z cennikiem udostępniony na oficjalnej stronie firmy. Ceny zależą przede wszystkim od zasięgu reklamy oraz od tego, jak długo ma być ona emitowana. Z wykorzystaniem tylko i wyłącznie serwisu facebook można przeprowadzić naprawdę poważną kampanię reklamową.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz