Serwis usługowy

Serwis o usługach
Internet i płatności elektroniczne

Internet i płatności elektroniczne

Powszechny dostęp do Internetu zmienił życie wielu z nas. Zrewolucjonizował również dostęp do usług świadczonych przez banki.

Dzisiaj każdy kto ma dostęp do Internetu może założyć konto osobiste online i sam zajmować się jego obsługą.

Jakie są zalety konta internetowego?

Zakładając konto internetowe oszczędzimy nie tylko swój czas, ale także pieniądze. Konto internetowe jest obsługiwane wyłącznie przez jego właściciela. Stąd też banki nie pobierają opłat za prowadzenie konta ani za dokonane z niego przelewy. Płatności dokonujemy w wolnej chwili siedząc wygodnie przy biurku lub na kanapie.

Sposób zarządzania kontem internetowym

Sposób ten jest bardzo prosty. Właściciel konta otrzymuje do niego hasło i login. Kiedy zaloguje się po raz pierwszy, może wybrać nowe hasło, na które zamieni to otrzymane od banku. Korzystając z konta na stronie banku, w którym jest ono prowadzone właściciel podaje hasło i login. To otwiera dostęp do konta. W niektórych bankach w przypadku kont internetowych stosowane są dodatkowe zabezpieczenia. Banki wydają właścicielom kont kartę kodów lub przesyłają poufny kod wiadomością SMS. Zanim pieniądze zostaną z konta wycofane, jego właściciel zobowiązany jest do wpisania kodu.

Czy środki na koncie są bezpieczne?

Konto, które obsługiwane jest za pośrednictwem Internetu jest bezpieczne. Ale bezpieczeństwo konta zależy także od jego właściciela. Każdy właściciela konta online powinien pilnować karty kodów i wybrać hasło, które łatwo zapamięta. Może je oczywiście na wszelki wypadek zapisać na kartce. Ale kartka powinna zostać schowana w bezpiecznym miejscu, do którego nie mają dostępu osoby postronne. W przypadku otrzymania karty kodów nie należy nosić jej przy sobie.

Wraz z rozwojem Internetu zrewolucjonizowała się także bankowość. Spora liczba osób odwiedza bank tylko sporadycznie. Są bowiem właścicielami obsługiwanego samodzielnie konta internetowego. Konto internetowe ma wiele zalet. Jego obsługa jest bardzo prosta, wykonanie przelewu trwa kilka chwil.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz