Serwis usługowy

Serwis o usługach
Internet stacjonarny czy mobilny?

Internet stacjonarny czy mobilny?

Mimo że dostęp do Internetu stał się niemal powszechny, to wciąż nie brakuje miejsc w naszym kraju, w którym dostęp ten jest możliwy od niedawna.

Jakie możliwości dostępu do sieci są obecnie możliwe?

Stacjonarny

Dostęp do stacjonarnego Internetu cieszy się w Polsce chyba największą popularnością. Z dostępu do Internetu stacjonarnego korzystają instytucje, firmy, ale także osoby prywatne. Decydując się na tę formę dostarczania Internetu możemy skorzystać z oferty sporej liczby firm telekomunikacyjnych. Sygnał Internetu stacjonarnego dostarczają także operatorzy sieci kablowych. Szybkie i stabilne łącze to jedna z największych zalet, które charakteryzują Internet stacjonarny. Limit przesyłania danych w przypadku Internetu stacjonarnego z reguły nie jest przez dostawców ograniczany. Inna możliwość uzyskania dostępu do Internetu to sygnał przesyłany drogą radiową. Rozwiązanie to ma jednak pewną wadę: szybkość przesyłania danych jest mniejsza niż w przypadku wcześniej opisanych rozwiązań. Ale dzięki temu, że sygnał jest przesyłany drogą radiową z Internetu mogą korzystać osoby mieszkające w bardzo małych miejscowościach i na obszarach wiejskich.

Mobilny

Sygnał Internetu mobilnego zapewniają operatorzy sieci komórkowych. Jego nazwa wskazuje, że można zasoby sieci przeglądać w dowolny miejscu, do którego dociera sygnał z telefonii komórkowej. Korzystanie z Internetu mobilnego najłatwiejsze jest w miejscach, gdzie sieć telefonii komórkowej jest mocno rozbudowana, a więc w dużych ośrodkach miejskich. W małych miasteczkach i na wsiach dostęp do Internetu mobilnego może być trochę utrudniony. Decydując się na Internet mobilny pamiętajmy, ze ma on pewne wady. Przede wszystkim prędkość pobierania danych przebiega wolniej niż w przypadku korzystania z Internetu stacjonarnego. Pamiętajmy także o limitach przesyłu danych. Internet mobilny jest dzisiaj oferowany nie tylko w różnego rodzaju konfiguracjach, ale także w pakietach. Mamy więc możliwość wybrania najbardziej korzystnej oferty.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz