Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jak działają aparaty ortodontyczne

Jak działają aparaty ortodontyczne

Ortodoncja dziecięca rozwinęła się na tyle, że obecnie bardzo wielu młodych pacjentów nosi aparaty. Ludzkie kości świetnie przystosowują się do nowych warunków, co jest powodem, dla którego takie aparaty są tak skuteczne.

Warto jest pamiętać o tym, że zęby ukorzeniają się w nowych miejscach, dlatego może zostać wykonane takie leczenie ortodontyczne.

Aparaty ortodontyczne

W dawnych czasach aparaty nie były dostosowane indywidualnie pod danego pacjenta, jednak dzisiaj ta sytuacja się zmieniła – obecnie na przykład możemy sprawdzić, jakie zęby ma nasze dziecko, a później kupić aparat, który będzie idealnie dostosowany do danej sytuacji. Takie podejście rodzi wiele pozytywnych konsekwencji, między innymi to, że nie musimy martwić się o jakieś skutki uboczne, a przynajmniej prawdopodobieństwo ich wystąpienia znacznie spada. Oczywiście dzisiaj uniwersalne aparaty również mogą zostać zastosowane, chociaż w ich przypadku czas leczenia się trochę wydłuża. Warto jest pamiętać o tym, że są różne rodzaje aparatów, znajdziemy zarówno stałe, jak i też ruchome. Każdy z nich ma nieco inne działanie, dlatego warto jest się zapoznać z opisem technicznym, żeby dostosować aparat do potrzeb naszego dziecka. A jakie są dodatkowe zalecenia, jeśli chcemy założyć naszemu dziecku taki aparat ortodontyczny? Przede wszystkim nie można poddawać zębów fluoryzacji w okresie około 6 tygodni. Dodatkowo najlepiej po założeniu jest nie gryźć twardych posiłków, ponieważ zęby mogą być lekko nadwrażliwe, gdyż muszą się dostosować do nowej sytuacji.

Życie z aparatem ortodontycznym również może być nieco inne, niż planujemy

Na pewno trzeba będzie o wiele skuteczniej dbać o zdrowie naszych zębów, poprzez dłuższe szczotkowanie. Takie nierówne powierzchnie na zębach mogą powodować, że zaczną się tam osadzać bakterie. Zdecydowanie warto jest więc wykorzystać te profesjonalne rozwiązania, żeby przekonać się, jak wiele możemy zyskać, jeśli wykorzystamy takie aparaty. Dziecko jednak może się do tego stanu rzeczy przyzwyczaić, dlatego warto jest zastosować takie leczenie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz