Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jak można zaoszczędzić płacąc przez Internet?

Jak można zaoszczędzić płacąc przez Internet?

Zlecając przelewy online możemy znacząco obniżyć swoje miesięczne wydatki. Jak to jest możliwe?

Dostęp do konta online

W większości banków można obecnie założyć konto internetowe. Każda osoba, która zdecyduje się na założenie konta przez Internet otrzymuje od banku składający się z kilku cyfr identyfikator (najczęściej nie nawiązuje on do numeru konta bankowego) oraz hasło. W jednych bankach hasło można wybrać samodzielnie, w innych nadaje go bank. Informacje o identyfikatorze i haśle są zapisane w zawartej z bankiem umowie. Niektóre banki hasło do konta przesyłają klientom podobnie jak PIN do karty listem.

Jak można zmniejszyć opłaty

Za każdy przelew na poczcie zapłacimy 5 złotych. Jeżeli zapłacimy w urzędzie pocztowym za prąd, gaz, mieszkanie i telefon to w ciągu jednego miesiąca przelewy będą nas kosztowały 20 złotych. W ciągu roku uzbiera się więc całkiem spora kwota. Jeszcze drożej będzie nas kosztowało płacenie rachunków w okienku bankowym. Tymczasem kiedy zdecydujemy się założyć konto obsługiwane przez Internet unikniemy niepotrzebnych wydatków. W większości banków przelew internetowy można zrobić za darmo.

Zakupy w sklepach internetowych

Robienie zakupów w sklepach internetowych także może nam przynieść pewne oszczędności. Wiele towarów można w nich kupić taniej niż w sklepach stacjonarnych. Nie musimy się także obawiać formy płatności w sklepach online. Możemy za dokonane zakupy zapłacić nie tylko kartą debetową lub kredytową, ale także kartą przedpłaconą. Karta przedpłacona to rodzaj karty płatniczej, którą musimy przed dokonaniem transakcji w sklepie online zasilić kwotą, która odpowiada cenie kupowanego przez nas przedmiotu. Płac nią w sklepie internetowym podajemy jej numer i kod CVV. Możemy także skorzystać z usług, które świadczą serwisy płatnicze. Ta ostania forma płatności nie jest jednak możliwa w każdym sklepie internetowym.

Konto internetowe to dobry sposób na obniżenie miesięcznych opłat. Szukając drobnych oszczędności warto także przekonać się do robienia zakupów w sklepach internetowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz