Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jak nagradzać pracowników?

Jak nagradzać pracowników?

Jak nagradzać pracowników?Regularnie nagradzany pracownik czuje się doceniony i pracuje jeszcze wydajniej z nadzieją, że przełożony zauważy to po raz kolejny. Wielu pracodawców ma jednak problem ze znalezieniem idealnego sposobu na pokazywanie swoim pracownikom, że widzi i docenia ich ciężką pracę.

Oczywiście, najprostszym i najszybszym sposobem jest wręczenie pracownikom gotówki, którą będą mogli spożytkować w dowolny sposób. Ale to nie jedyny sposób nagradzania pracowników w firmie.

Karta podarunkowa

Z pewnością każdego pracownika ucieszy karta podarunkowa bądź karta przedpłacona na określoną kwotę. Pracodawca doładowuje ją na określoną kwotę, a pracownik może wydać pieniądze na dowolny zakup. Tego typu karty cieszą się niezwykle dużą popularnością, zwłaszcza w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Wówczas taka karta podarunkowa do dowolnego sklepu może być sposobem na nagrodzenie pracownika, która dodatkowo podreperuje jego świąteczny budżet.

Więcej o kartach przedpłaconych:

Ale to nie jedyna metoda nagradzania najbardziej zaangażowanych pracowników. Świetnym pomysłem na nagrodę dla pracownika są różnego rodzaju bilety na wydarzenia kulturalne. Może to być zarówno koncert, sztuka w teatrze, jak i bilety na wybrany przez pracownika film. Tak niewielki gest może pokazać pracownikowi, że jest na dobrej drodze, aby osiągnąć coś więcej. Z pewnością firma nie zbiednieje a pracownik poczuje się odrobinę doceniony.

Trochę odpoczynku

W wielu firmach jednym ze sposobów nagradzania pracowników jest zaoferowanie im dodatkowego dnia wolnego. Dzięki temu pracownik zyskuje dodatkowe osiem godzin czasu, które może spędzić w dowolny sposób i nieco naładować akumulatory do dalszej pracy. Równie często zdarza się, że pracodawca – zwłaszcza w niewielkiej, prywatnej firmie – decyduje się na zafundowanie pracownikowi weekendu w SPA czy w dobrym hotelu. To również doskonały sposób na pokazanie pracownikowi, że doceniamy jego wkład w rozwój firmy.

Dobrze wynagrodzony pracownik nie tylko chętniej pracuje, ale również rozwija się i podejmuje nowych wyzwań. W ten sposób firma rozwija się zdecydowanie szybciej.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz