Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Jak pomalować pokój na dwa kolory?

Odpowiednie połączenie barw może odmienić wnętrze nie do poznania. Najczęściej zmienia się ściany i sufit. Jak pomalować pokój na dwa kolory?Kolor nie tylko wpływa na aranżację wnętrza, ale pozwala poprawić jego mikroklimat. Odpowiednio dobrany optycznie je powiększy lub zmniejszy. Barwa równie skutecznie wpływa na przytulność pomieszczenia i nie tylko. Skutki złego połączenie kolorów mogą być więc dotkliwe. Wystarczy jednak kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Zmniejszenie wysokości pomieszczenia można np. osiągnąć poprzez pomalowanie sufitu ciemniejszym odcieniem oraz przedłużeniem tego koloru na górnych częściach ścian. Z kolei zwiększenie wysokości pokoju osiąga się w sposób odwrotny – malując sufit jasnym kolorem farby.

Sposób malowania ścian

Wówczas nie przedłuża się jej już na ścianach Zmniejszenie długości wnętrza jest natomiast możliwe dzięki pomalowaniu dłuższych ścian na kolor żółty czy pomarańczowy. Zwiększenie długości wymaga z kolei zastosowania zimnych pasteli (zieleń, błękit) na dłuższych ścianach. Ciekawym zabiegiem jest niekiedy również wyeksponowanie skosów i załamań na suficie poprzez pomalowanie ich w innym kolorze.

Ciekawe kolory

Jak pomalować pokój na dwa kolory?Końcowy efekt wynika nie tylko z wyboru ciekawych kolorów, ale również ich odpowiedniej temperatury. Kolory ciepłe oraz ich zestawienia sprawdzają się przede wszystkim w pokojach dzieci. Ciepłe barwy zachęcają maluchy do zabawy, a dodatkowo pozwalają zróżnicować strefy pomieszczenia. Kolory zimne z kolei lepiej sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w modnej stylistyce skandynawskiej. Szarość czy błękit można zastosować w sypialni, gabinecie czy biurze. Nie powodują one bowiem rozpraszania i pozwalają zachować skupienie na dłużej. Przykład chłodnego dwukolorowego wnętrza: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/polacz-morskie-odcienie-zieleni-i-blekitu Co ciekawe połączenie ze sobą dwóch kolorów nie musi mieć miejsca jedynie na załamaniach Równie dobrze, w większych pomieszczeniach, warto pomyśleć o stworzeniu ciekawych wzorów, które widnieją z reguły na jasnych podkładach. Dużą popularnością cieszą się już nie tylko pasy i figury geometryczne, ale i inne, bardziej fantazyjne wzory.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *