Serwis usługowy

Serwis o usługach

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Polscy dentyści mają na świecie bardzo dobrą renomę. Jednak warto dodać, że w Polsce przekazywany z pokolenia na pokolenie stres stomatologiczny bardzo rzadko pozwala dorosłym pacjentom na to, aby u lekarza dentysty prawdziwie się odprężyć. Są jednak takie gabinety, w których pacjenci potrafią błogo przespać wizytę na fotelu i z chęcią leczą swoje zęby.

Co więcej, z chęcią wracają ponownie. Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny? O wyborze dentysty powinny decydować m. in. czynniki takie, które w znaczący sposób wpłyną na wybór odpowiedniego gabinetu. Znaczenie ma pewno partnerski stosunek lekarza do pacjenta, wyrażany m.in. poprzez rozpoczęcie każdej wizyty od rozmowy z w pozycji siedzącej. Zmniejsza to dystans między stomatologiem i pacjentem. W jej czasie lekarz bardzo często przeprowadza dogłębny wywiad dotyczący stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta oraz będzie ustalał z nim swój plan leczenia.

Dobro pacjenta

Lekarz powinien również rozpocząć wizytę od rozmowy również ze względu na fakt, iż w trakcie zabiegu narusza on intymną przestrzeń pacjenta. Trzeba dodać, że bez zbudowania zaufania oraz pewnej więzi, każde przekroczenie granicy bliskiego kontaktu będzie odczuwane przez niego jako naruszanie strefy prywatności. Poczucie troski to kolejna kwestia, która nie może zostać pominięta. Znaczenie ma dopytywanie przez lekarza o stan samopoczucia i wygodę pacjenta w trakcie trwania zabiegu.

Nasze bezpieczeństwo

Profesjonalizm to jedna z ważniejszych spraw, która nie może zostać przez nas zignorowana. To pod nim kryje się wiedza medyczna, a przede wszystkim sprawność wykonywania zabiegów oraz pewność z jaką to lekarz przeprowadzać będzie dany zabieg. Czystość i sterylność gabinetu to sprawy, które również nie mogą zostać przez nas zignorowane. Gdy pacjent siada na fotelu, nie może widzieć żadnych śladów poprzedniej wizyty. Sprzęt powinien być zdezynfekowany, spluwaczka dokładnie wyczyszczona, a na pulpicie wszystkie przyrządy powinny być poukładane.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz