Serwis usługowy

Serwis o usługach

Jak zadbać o samochody w firmie

Niewiele dużych korporacji we własnym zakresie dba o samochody firmowe, którymi jeżdżą najważniejsi dla przedsiębiorstwa pracownicy. Zarządzanie flotą samochodową na ogół pozostawia się specjalistom i to oni dbają o to, aby w firmie panował zupełny porządek pod tym względem.

Dużym firmom nie zależy tylko na wypożyczeniu odpowiednich samochodów, ale również na tym, aby w pakiet, do którego zalicza się wynajem długoterminowy wliczona była również kompleksowa obsługa pojazdu, czyli dbanie o przeglądy, serwis, naprawę, ubezpieczenie.

Firmy typu fleet

Takimi podstawowymi sprawami związanymi z wypożyczanym samochodem powinna zajmować się firma, która bierze na swoje barki wynajem i zarządzanie poszczególnych samochodów. Angażując taką zewnętrzną firmę, można być pewnym, że wszystkie samochody będą w doskonałym stanie, a gdy tylko zdarzy się jakaś usterka to będą reperowane. Firmy typu auto fleet nie mogą pozwolić sobie na zaniedbywanie klientów, ponieważ konkurencja jest całkiem spora i łatwo jest wypaść z branży, jeżeli tylko zawaliło się kilka zleceń, a droga od złej opinii do bankructwa jest bardzo krótka, dlatego trzeba mieć się na baczności i sprawiać, aby każdy klient był całkowicie zadowolony ze wszystkich usług jakie się świadczy.

Sprawna wymiana

Jak zadbać o samochody w firmieJednak gdy samochody są już nieco starsze i firma chce przeprowadzić ich wymianę na nowsze modele to nie będzie z tym żadnego problemu, gdyż centrum obsługi flot w odpowiedni sposób zadba, aby stare pojazdy zostały sprzedane po korzystnych cenach. Samochody używane po flotach mimo dużego przebiegu są idealnym kąskiem dla kupujących, ponieważ można mieć pewność, że są one w idealnym stanie. W końcu musiały przechodzić regularne przeglądy, a każda usterka była naprawiana zaraz po wykryciu. W takich samochodach nie ma mowy o żadnych niespodziankach, które mogłyby się ujawnić po kilku miesiącach użytkowania. Dlatego te samochody w łatwy sposób szybko znajdują nowych nabywców. W tym czasie firmy biorą w leasing nowe pojazdy, które służą menedżerom przez kolejne lata.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz