Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jaką karmę kupować dla kociąt?

Jaką karmę kupować dla kociąt?

W każdym sklepie zoologicznym bez trudu kupimy karmę dla kota. Wśród nich oczywiście nie może zabraknąć również karmy dla kociąt. Większość kotów, które trafia do naszych domów to kocięta w wieku około 3 miesięcy. Karma dla kociąt może więc być zarówna sucha, jak i mokra. Są jednak pewne aspekty, na które koniecznie należy zwrócić uwagę kupując karmę dla kociąt.

Karma dla kociąt: jaka powinna być?

Małe kotki mają jeszcze dość wrażliwy układ pokarmowy, do tego rosną bardzo szybko, ich wymagania pokarmowe się więc bardzo duże. Decydując się na podawanie kociakowi suchej karmy należy zwrócić uwagę, czy krokiety nie są zbyt twarde dla jeszcze delikatnych szczęk kociaka? Jeżeli kot zaczyna właśnie zmieniać mleczne uzębienie na stałe (ma to miejsce między 4 a 6 miesiącem życia) suchą karmę można namoczyć w niewielkiej ilości przegotowanej, chłodnej wody. Wybierając karmę dla kociąt pamiętajmy, aby była to karma dobrze zbilansowana. W takiej karmie znajdą się wszystkie składniki odżywcze, których kot potrzebuje do prawidłowego rozwoju. W kilku pierwszych miesiącach życia karma powinna dostarczać kociakowi przede wszystkim energii. Z uwagi na to, że kociak ma bardzo delikatny układ pokarmowy, karma powinna być lekkostrawna, aby nie obciążała nadmiernie układu pokarmowego.

Czytajmy etykiety

W karmie dla kociąt powinna znajdować się duża ilość mięsa. Ale nie każde mięso jest dla kociąt równie wartościowe. Najwięcej i najłatwiej przyswajają one składniki odżywcze, które zawarte są w mięsie jagnięcym i drobiowym. Wybierając karmę dla kociąt zwróćmy więc uwagę, czy w składzie znajduje się przynajmniej jeden z wymienionych gatunków mięsa. Pamiętajmy także, że dobrej jakości karma dla kociąt nie może zawierać dużych ilości składników roślinnych. Koty nie są roślinożerne, zawarte w roślinach białko przyswajają gorzej. Kocięta szczególnie potrzebują wysokobiałkowej karmy; dla dobrej kondycji ich serca i wzroku niezbędna jest zwłaszcza tauryna. Dla kociąt warto wybierać karmę typu Premium.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz