Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jaką pizzę można zjeść w Warszawie?

Jaką pizzę można zjeść w Warszawie?

Pizza to niezwykle popularne danie wywodzące się z tradycyjnej kuchni południa Włoch. Przez bardzo wiele lat pizza była potrawą wyłącznie regionalną, była nie znana poza położonymi na południu Włoch regionami. Z czasem zdobyła popularność nie tylko w całych Włoszech, ale także poza ich granicami. Popularność tego dania nie ominęła także Polski. Do lokali gastronomicznych, które otwierane są wyjątkowo należą pizzerię. Dobrą pizzę można zjeść także w stolicy naszego kraju.

Dlaczego kochamy pizzę?

Pizza Warszawa należy do dań, które bardzo często zamawiamy z dostawą do domu. Do przygotowania smacznej pizzy wcale nie trzeba używać wielu składników. We Włoszech używa się trzech, czterech, ale zawsze są to składniki najwyższej jakości. To świeżości składników i ich wysokiej jakości pizza zawdzięcza swój wyborny smak. Do tego danie to można przygotować ze składników, które w danej chwili mamy pod ręką. Niemal więc każdego dnia można zjeść pizzę o innym smaku. Najbardziej klasycznym wariantem pizzy jest neapolitańska. Danie to występuje w trzech wariantach. Do wyboru jest między innymi pizza Margherita przygotowana po raz pierwszy z okazji wizyty w Neapolu królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Kucharz do jej przygotowani użył tylko sera mozzarella, pomidorów i listków bazylii. Stworzył w ten sposób danie w kolorach włoskiej flagi. W biednych południowych regionach Włoch używano małej ilości składników. W północnych, które były bardziej bogate przygotowywano pizzę z dodatkiem kilku kawałeczków szynki prosciutto. Pizza z tą szynką należy dzisiaj do wersji cieszących się ogromną popularnością.

Jaką pizzę można zjeść w Warszawie?

Pizza po polsku

W polskich pizzeriach bardzo często przyrządzana jest pizza z większej ilości składników. To dlatego, że nie wszyscy z nas lubią to danie w ubogiej, włoskiej wersji. Na wierzchu placka układane są bardzo różne składniki. Powstała nawet pizza kebab. Lubimy także zamawiać dodatkowe sosy do pizzy. Chętnie zamawiamy nie tylko sos pomidorowy, ale także czosnkowy. Mała pizza ma średnicę około 33 cm.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz