Serwis usługowy

Serwis o usługach
Działanie funduszy na rynku

Jaki masaż wybrać?

Gabinety masażu oferują również masaż tajski, którego głównym założeniem jest przywrócenie prawidłowego przepływu energii w ciele. Masażysta robi to, pracując wzdłuż linii energetycznych. Stosuje się tu także akupresurę oraz kontrolowane rozciąganie. Wszystko po to, aby ciało szybciej mogło się wyleczyć.

Terapeuta będzie wyginał ciało w różnych pozycjach i w ten sposób masował mięśnie. To masaż z długą tradycją sięgającą do 500 roku p.n.e. Warto dodać, że sesja może potrwać od 1 do 3 godzin. Dla kogo będzie najlepszy? Przede wszystkim dla osób, które szukają rozluźnienia w spiętym ciele. Doskonale niweluje sztywność mięśni i stawów całego ciała.

Dla poszukiwaczy wrażeń

Masaż Abhyanga to kolejny rodzaj, o którym należy wspomnieć. Wywodząca się z tradycji ajurwedyjskiej Abhyanga to również masaż całego ciała – łącznie z twarzą oraz głową. Masażysta jest bardzo dokładny, ponieważ każda część ciała jest masowana osobno. Ruchy są dość dynamiczne i raczej głębokie. Bardzo charakterystyczne są również elementy rozciągania rąk i nóg. Masaż jest dość intensywny, ale z całą pewnością daje poczucie relaksu. Dla kogo będzie najlepszy? Przede wszystkim dla tych, którzy chcą pobudzić się energetycznie, zrelaksować, zniwelować napięcie mięśniowe i poprawić sobie humor. Należy również wspomnieć o masażu Shiatsu. To masaż, który pochodzi z Japonii. Polega na uciskaniu wybranych części ciała. Celem jest odblokowanie energii, która nie może znaleźć ujścia.

Jakiego efektu oczekiwać?

W masażu chodzi o przywrócenie równowagi poprzez wpływ na układ szlaków energetycznych. Masaż jest raczej delikatny, a terapeuta używa nie tylko palców, ale także całych dłoni. Dba o rozciąganie, wykonuje ruchy odwodzące i obrotowe stawów. W jego trakcie pozostaje się w luźnym ubraniu i leży na macie. Sesja trwa około godziny. Dla kogo będzie najlepszy? Warto dodać że jest przeznaczony przede wszystkim dla osób zestresowanych oraz z osłabioną odpornością organizmu. Masaż polecany jest także osobom z migrenami i zaburzeniami układu trawiennego oraz oddechowego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz