Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jaki styl i kolorystyka do mieszkania?

Jaki styl i kolorystyka do mieszkania?

Jaki styl i kolorystyka do mieszkania?Urządzenie mieszkania to nie lada wyzwanie. Zwykle zależy nam na przytulnej atmosferze, lecz nie chcemy również stracić na funkcjonalności. Te dwie cechy na szczęście da się pogodzić, jeśli przed przystąpieniem do remontu, ustalimy nasze priorytety i zaplanujemy zarówno rozkład pomieszczeń jak i wybierzemy stylistykę, w której te mają być utrzymane.

W jakim stylu urządzić mieszkanie?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów, jeśli chodzi o urządzanie czterech kątów, jest działanie bez wstępnego planu. Tymczasem zadowalający efekt końcowy uzyskamy tylko wtedy, jeśli przed rozpoczęciem prac stworzymy projekt i zastanowimy się, jakie pomieszczenia najbardziej nam się podobają.

Nie ma jednego stylu, który będzie odpowiadał wszystkim. Jedni lepiej czują się w minimalistycznych, oszczędnych wnętrzach, inni wolą styl wiktoriański albo postkolonialny. Decydując się na stylistykę, w której ma być urządzone nasze mieszkanie, przejrzyjmy inspiracje wnętrz w czasopismach i na stronach internetowych np. producentów farb (jak Dulux) czy materiałów wykończeniowych. Spróbujmy wyłonić ten, który najbardziej przypadł nam do gustu, a następnie dowiedzmy się, jak zaaranżować w nim przestrzeń, którą dysponujemy, tak, żeby jej nie przytłoczyć.

Kolory do pokoju – jak je wybrać?

Niezwykle istotna w urządzaniu wnętrz jest również kolorystyka. Ta powinna być spójna, wyrażać naszą osobowość i sprawiać, że lepiej się czujemy. Tutaj po raz kolejny nie ma reguły. Jedni wolą spokojne beże czy szarości, inni marzą o mieszkaniu w całości utrzymanym w bieli, jeszcze inni lubią zaszaleć z kolorami. Każde z tych rozwiązań dobrze się sprawdzi, jeśli wybierzemy odpowiedni odcień farby, a następnie dobierzemy do niej wykończenie i meble.

Musimy pamiętać, że jeśli chodzi o kolory do pokoju, zawsze warto utrzymać umiar. Jeśli zdecydujemy się na kolorowe ściany, nie przesadźmy z ilością wzorów i kolorów na poduszkach czy zasłonach. Jeśli ściany pomalowaliśmy na biało, dodajmy wnętrzu charakteru, wybierając wyraziste dodatki, zadbajmy o drobne, kolorystyczne detale. Najważniejsze jest jednak, żeby wszystko było spójne i żeby widać było, że urządzając wnętrze, mieliśmy jakiś plan.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz