Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jakie dokumenty zgromadzić starając się o leasing samochodu?

Jakie dokumenty zgromadzić starając się o leasing samochodu?

Firmy starające się o leasing na samochód mają dziś w czym wybierać. Propozycji, którymi warto się zainteresować, jest wiele, a im dłuższe jest doświadczenie rynkowe przedsiębiorcy i im większym kapitałem dysponuje, tym większa jest szansa na podpisanie umowy na bardzo atrakcyjnych warunkach. Nie oznacza to jednak, że uzyskanie leasingu nie będzie wymagało zgromadzenia odpowiednich dokumentów. Warto więc przeanalizować te, które wymagane są najczęściej.

Dokumenty dotyczące przedmiotu leasingu

Jeszcze przed złożeniem wniosku o leasing, należy podjąć decyzję na temat tego, jaki pojazd budzi zainteresowanie potencjalnego leasingobiorcy. Zwykle nie wystarcza przy tym podanie marki i modelu samochodu oraz roku jego produkcji. Oczekiwane są także dane dotyczące rodzaju stosowanego paliwa, a także pojemności oraz mocy silnika. Firma będzie też zainteresowana ceną samochodu i formą jego zakupu. Niezbędne jest też przedstawienie danych dotyczących samego dostawcy pojazdu. Zwykle wystarczą informacje o numerze telefonu i adresie firmy, choć może się okazać, że pomocne okażą się także dane dotyczące działalności dostawcy. Podmiot, który zagwarantuje leasing samochodu musi też wiedzieć z wyprzedzeniem, czy firma jest zainteresowana leasingiem operacyjnym, czy też finansowym.

Dokumenty dotyczące firmy

Dokumenty dotyczące firmy nie zawsze mają taki sam charakter. Jeśli mamy więc do czynienia z działalnością jednoosobową, konieczne jest przedstawienie dowodu osobistego, informacji o REGON i NIP, a także dokumentu potwierdzającego wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Gdy o samochód stara się spółka cywilna, poza wymienionymi tu dokumentami w grę wchodzi także umowa spółki, jeśli zaś jej członkowie mają wspólnotę majątkową, poza własnymi dowodami osobistymi, są zobligowani również do dostarczenia tych, które należą do ich współmałżonków. Przy spółkach prawa handlowego konieczne jest też przedstawienie odpisu z KRS, warto przy tym pamiętać, że nie powinien być on wystawiony wcześniej niż w ciągu trzech miesięcy poprzedzających staranie się o leasing samochodu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz