Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jakie formy motywacji pracowników sprawdzają się najlepiej?

Jakie formy motywacji pracowników sprawdzają się najlepiej?

Pracodawcy mają wiele sposobów na zmotywowanie swoich podwładnych do lepszego i wydajniejszego wykonywania swoich obowiązków. Jedne z nich sprawdzają się lepiej, a inne gorzej, dlatego warto wymienić te, które są najskuteczniejsze.

Jakie formy motywacji pracowników sprawdzają się najlepiej?Najskuteczniejszym sposobem motywowania pracowników są karty przedpłacone. Zastępują one tradycyjne bony i karty podarunkowe. Mogą być one wykorzystywane w dowolnych punktach, w których możliwe jest dokonywanie płatności za pośrednictwem terminala. Zaletą kart przedpłaconych jest możliwość dokonywania zakupów za dowolne kwoty, co powoduje, że pracownik może kupić produkt zarówno za 5 zł, jak i za 500 zł.

Kolejnym doskonałym sposobem na zmotywowanie pracowników są delegacje szkoleniowe, z których mogą korzystać najambitniejsi i najbardziej efektywni podwładni. Ważne, by delegacje te wiązały się z ukończeniem konkretnego kursu bądź otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego zdobycie nowych umiejętności, gdyż w przeciwnym razie pracownik nie będzie zadowolony, że mógł z nich skorzystać – muszą mieć więc one wymierne korzyści dla osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie.

Pracowników dobrze motywują także karty sportowe i medyczne. Karta sportowa umożliwia łatwe korzystanie z wielu różnych form aktywności fizycznej, w tym z tańca, basenu, squasha czy zajęć fitness. Karty medyczne umożliwiają natomiast korzystanie z usług lekarzy rodzinnych i specjalistów bez kolejki, w przychodniach mających podpisaną umowę z wydawcą karty. Dzięki obu tym kartom pracownicy są nie tylko lepiej zmotywowani do pracy, ale i zdrowsi. Aktywność fizyczna i możliwość szybkiej konsultacji z lekarzem specjalistą sprawiają, że chorują oni rzadziej i rzadziej korzystają ze zwolnień lekarskich.

Warto więc motywować pracowników na różne sposoby. Wybierając ich kilka, zyskujemy bowiem pewność, że każdy pracownik trafi na motywator, który będzie dla niego najodpowiedniejszy. W ten sposób nie ryzykujemy, że zachęcimy do pracy jedynie niewielką część podwładnych, a pozostali uznają, że pracodawca nie ma im nic ciekawego do zaoferowania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz