Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jakie posłanie dla psa?

Jakie posłanie dla psa?

Przyjmując do swojego domu psa, musimy zapewnić mu miejsce do odpoczynku. Tak jak człowiek potrzebuje wygodnego łóżka, tak pies nie może obejść się bez legowiska. Wbrew pozorom wybranie legowiska dla psa nie jest sprawą prostą.

W sklepach jest ogromny wybór. Legowiska dla psów różnią się nie tylko wielkością, ale także kształtem, kolorem i materiałem, z którego zostały wykonane. Oczywiście różnią się one także ceną. Jakie więc posłanie dla psa wybrać?

Rozmiar legowiska

Wielkość posłania dla psa jest najważniejszym szczegółem, na który należy zwrócić uwagę. Powinno gwarantować psu wygodny wypoczynek i sen. Nie może więc być za małe. Większość psów podczas snu zwija się w kulkę. Wybierając się na zakupy mierzymy psa od głowy do podstawy ogona. Do uzyskanej długości dodajemy przynajmniej dwadzieścia, a jeszcze lepiej trzydzieści centymetrów. Posłanie może rosnąć razem z psem. Ale tutaj pojawia się pewien problem. W za dużym legowisku szczeniak nie będzie czuł się bezpiecznie. A to oznacza, że przyjmując szczeniaka pod swój dach musimy przygotować się na zakup dawóch, a nie tylko jednego posłania. Gdy osiągnie on dorosłe rozmiary, musimy wymienić legowisko na większe. Legowisko dla szczeniaka powinno być wykonane z takich materiałów, które można łatwo utrzymać w czystości.

Rasa psa a legowisko

Psy, które mają bardzo delikatny włos potrzebują legowiska, które będzie miękkie. Dzięki temu ich delikatny i przypominający w dotyku jedwab włos nie zamieni się w kołtun. Osłonięte legowisko sprawdzi się dla małego pieska. Zwróćmy uwagę także z czego zostało zrobione wypełnienie legowiska. W większości obecnie dostępnych legowisk wypełnienie jest wykonane z silikonowych kulek. Takie legowiska są wyjątkowo komfortowe dla psów wszystkich ras. Wśród legowisk dla psów są także wiklinowe. Nie polecamy ich dla szczeniaków, które (jak świetnie pamiętamy) lubią wszystko gryźć.

Pies może spać z nami w łóżku. Ale bardziej komfortowo będzie, gdy zadbamy o to, aby miał własne wygodne legowisko.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz