Serwis usługowy

Serwis o usługach
Jakie zalety ma Internet mobilny?

Jakie zalety ma Internet mobilny?

Liczba osób, które korzystają na co dzień ze smartfonów, laptopów i tabletów systematycznie rośnie. Bardzo szybko więc w ofercie operatorów sieci komórkowych pojawiła się usługa „Internet mobilny”.

Na czym polega świadczenie tej usługi? Czy zasługuje ona na zainteresowanie użytkowników?

Źródło wiedzy i rozrywki

Dzisiaj Internet jest dostępny powszechnie. Służy nam więc nie tylko do rozrywki, ale także jako źródło informacji z bardzo różnych dziedzin. Jeszcze niedawno zasoby sieci mogły przeglądać tylko osoby, które miały dostęp do komputera stacjonarnego. Kiedy jednak w sprzedaży pojawiły się urządzenia mobilnego i telefony komórkowe nowszej generacji, ich użytkownicy zaczęli interesować się dostępem do sieci właśnie z tych urządzeń. Zainteresowanie użytkowników przełożyło się na rozszerzenie oferty sieci komórkowych. Dzisiaj z usługi tej zasoby sieci można przeglądać nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na urządzeniach mobilnych praktycznie w dowolnym miejscu: w trakcie podróży, turystycznych wojaży, w trakcie spaceru. Z zasobów Internetu dzięki nowej usłudze sieci komórkowych mogą korzystać także osoby, które nie mają możliwości, aby podłączyć stałe łącze komputerowe.

Internet w telefonie

Operatorzy sieci komórkowych proponują użytkownikom dwie formy dostępu do sieci. Jedna z nich to system abonamentowy, druga system pre-paid. System abonamentowy to dobre rozwiązanie dla osób, które w sieci spędzają bardzo dużo czasu. Osoby, które serfują w Internecie tylko od czasu do czasu mogą wybrać system pre-paid. Pamiętajmy, że system abonamentowy zwiąże nas z operatorem na ściśle określony czas.

Operatorzy sieci komórkowych korzystają z bardzo różnych technologii. Stąd też występują różnice w prędkości przesyłu danych u różnych operatorów. Na szybkość transferu wpływa także obciążenie sieci. Osoby, które chciałyby, aby transfer danych odbywał się bardzo szybko powinny szukać operatora wykorzystującego technologię WBCDA/HSPA. Przesyłanie danych w tej technologii odbywa się naprawdę bardzo szybko.

Bezprzewodowy dostęp do sieci z urządzeń mobilnych ma wiele zalet.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz