Serwis usługowy

Serwis o usługach
Kiedy lepiej wynająć a kiedy wybudować magazyn?

Kiedy lepiej wynająć a kiedy wybudować magazyn?

W miarę rozwoju przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu potrzebuje ono do koniecznego rozwoju powierzchni, która będzie służyła do składowania wytwarzanych bądź sprowadzanych produktów. Stajemy wtedy przed dylematem co będzie bardziej opłacalne z punktu widzenia naszej firmy. Wynajem magazynów czy ich budowa od podstaw wedle naszych indywidualnych potrzeb.

Budowa własnego magazynu i wynajem magazynów ma swoje plusy i minusy. W przypadku kosztów to na dłuższą metę bardziej opłaca się stworzenie własnej powierzchni magazynowej. Oszczędzamy w tym wypadku comiesięczny koszt najmu, jaki musimy płacić w przypadku wynajmu. Niestety musimy jednorazowo wyasygnować pokaźną sumę, którą przeznaczymy na koszty budowy. Jeżeli zdecydujemy się na wynajem to także musimy liczyć się z wydatkami związanymi z kosztami adaptacyjnymi powierzchni. Będą one jednak z pewnością niższe niż gdy budujemy magazyn całkowicie od początku.

Jeśli powierzchnia magazynowa potrzebna nam jest natychmiast, a kwestia przeprowadzki jest sprawą kilku tygodni lub miesięcy rozsądniej będzie zdecydować się na wynajem. Tu jedynym ograniczeniem jest ilość ofert na rynku i wybór tej najbardziej nas interesującej. Kiedy zdecydujemy się na budowę musimy się liczyć z tym, że samo uzyskanie niezbędnych pozwoleń potrwać może nawet do osiemnastu miesięcy. Do tego dochodzi zorganizowanie koniecznej ekipy budowlanej, zgromadzenie materiałów i wreszcie czas budowy.

Jeśli nie chcemy zastanawiać się nad przyszłością, bądź działalność naszej firmy jest mocno uzależniona od wahań rynku i koniunktury to wynajem magazynu jest dla nas korzystniejszy, gdyż rezygnacja z usługi ma tu dużo mniejsze konsekwencje finansowe. Wypowiedzenie umowy wiążę się z poniesieniem kilkumiesięcznych kosztów wynajmu. Rezygnacja z magazynu, który jest naszą własnością możliwa jest właściwie tylko na drodze sprzedaży bądź wynajmu go innemu podmiotowi gospodarczemu. Dlatego jeśli prowadzimy małe bądź średnie przedsiębiorstwo, które nie posiada olbrzymich rezerw kapitałowych to dużo bezpieczniej jest wynająć magazyn niż budować własny obiekt.

Sprawdź również https://www.warehouses.pl/pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz