Kiedy obowiązują posiłki profilaktyczne

Kiedy obowiązują posiłki profilaktyczne

Każdy pracownik, który w okresie zimowym wykonuje ciężkie prace fizyczne na zewnątrz i jest narażony na działanie niesprzyjających temperatur, może się ubiegać o posiłki profilaktyczne, pod warunkiem, że taka praca spełnia określone warunki.

Rozliczanie takich kosztów świadczeń dla przedsiębiorcy jest realizowane w ujęciu podatku dochodowego oraz przy składkach zusowych. Dobrze jest sprawdzić, co konkretnie oznaczają takie posiłki profilaktyczne, żeby nasza firma działała godnie z obowiązującymi przepisami BHP.

Posiłki

Zdecydowanie należy pamiętać o tym, że obecnie na polskim rynku znajdziemy już prawdziwych profesjonalistów, którzy będą mogli zaproponować nam bardzo wartościowe pomoce, które sprawiają, że szybko będziemy w stanie zrealizować takie posiłki. Na pewno doradztwo prawne jest w tej kwestii wymagane, szczególnie, jeśli zachodzi konflikt pomiędzy związkami zawodowymi, a pracodawcą. Jednak w wielu przypadkach takie działania po prostu nie są realizowane przez związki, ponieważ w prywatnych przedsiębiorstwach rzadko kiedy one występują. W specyficznych sytuacjach przedsiębiorca ustala posiłki profilaktyczne z prawnikami swoich pracowników. Warto jest wiedzieć o tym, że spełnienie wymogów jest bardzo ważne w przypadku jakichkolwiek kontroli. Na pewno warto jest sprawdzić, jakie konkretne dane dotyczą posiłków profilaktycznych.

Ustawy

W ustawie określony jest na przykład czas, kiedy przysługują one pracownikom, którzy pracują na zewnątrz. Dodatkowo w warunkach szczególnie ciężkich określony jest wydatek energetyczny zarówno dla kobiet, jak i też dla mężczyzn. Co ciekawe, w ustawie znalazły się również szczegółowe dane, dotyczące składu posiłków, powinien zawierać określoną dawkę węglowodanów, tłuszczy oraz białka. Obecnie, aby móc oszczędzać czas, wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie ze specjalnych systemów, które pozwalają efektywnie poradzić sobie z problemem posiłków profilaktycznych. W restauracjach pracownicy dostaną takie posiłki, jakie po prostu sobie zamówią, a całość będzie mogła być odliczona od podatku.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *