Serwis usługowy

Serwis o usługach
Kolonie młodzieżowe za granicą? Warto, czy nie warto?

Kolonie młodzieżowe za granicą? Warto, czy nie warto?

Kolonie młodzieżowe za granicą? Warto, czy nie warto?

Okres planowania wyjazdów wakacyjnych często zaczyna się tuż po powrocie z poprzednich, kiedy to pojawiają się w biurach podróży pierwsze korzystne oferty obozów i kolonii na następny rok w formule first minute. Co wybrać? Wyjazd krajowy czy zagraniczny?

Wielu rodziców stoi przed tym dylematem. Podróże kształcą i zawsze warto zobaczyć coś nowego, poznać inną kulturę czy też po prostu mieć gwarancję słonecznej pogody. Z drugiej strony jednak obawiamy się dalekiej podróży .

Czego boi się mama?

Czego właściwie boimy się planując wyjazd naszych dzieci za granicę? Czy kolonie młodzieżowe w kraju są jakoś szczególnie bezpieczniejsze, a obozy zagraniczne niosą za sobą jakieś dodatkowe ryzyko? Nie mówimy tu oczywiście o naszych nieracjonalnych obawach tylko o uzasadnionych lękach. Przede wszystkim problemem jest odległość, która uniemożliwi nam raczej odwiedziny u naszego dziecka podczas pobytu na kolonii czy obozie jak to często ma miejsce przy dłuższych wyjazdach w Polsce. Porozmawiajmy z dzieckiem, może się okazać, ze rozłąka mu nie taka straszna i wcale nie oczekuje odwiedzin. Szczególnie jeśli mamy w domu nastolatka. Maluch perspektywą braku odwiedzin może być rozczarowany. Odległość może być sporym problemem, jeśli dziecku działa by się na wyjeździe jakaś krzywda i gdyby chciało wcześniej przerwać wypoczynek. Przed tym da się zabezpieczyć wybierając sprawdzone oferty, najlepiej z polecenia kogoś kto wysyłał z danym biurem dzieci w latach poprzednich czy też wysłanie dziecka w większej grupie znajomych.

Obawy mamy, obawy dziecka

Częstą obawą są trudy podróży. Często z przyczyn ekonomicznych organizator planuje podróż autokarem przez co trwa ona na przykład całą dobę. Zabiera to wówczas aż dwa dni z całego pobytu i zapewne jest dalekie od komfortu. Z drugiej strony jest to doskonały sposób na integracje grupy młodzieży zanim dotrą na miejsce oraz metoda na zwiedzenie większej ilości miejsc niż lot, który jest może bardziej wygodny, ale wakacje to przecież przede wszystkim przygoda.

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz