Komentarze i fan page

Komentarze i fan page

W przypadku gdy dana firma ma na najpopularniejszym na świecie serwisie społecznościowym swoją własną stronę internetową, na której gromadzą się facebook fani to dosyć logiczne jest, że możliwa staje się w takim przypadku komunikacja z fanami.

Najczęściej komunikują się oni z przedstawicielami danej marki po prostu za pośrednictwem komentarzy, które umieszczać mogą właśnie na fan page. Jest to jedna z wielu form komunikowania się właśnie z konsumentami, którzy korzystają z usług takiej firmy, ale nie zawsze da się uniknąć sytuacji, gdy na fanpage konkretnej firmy znajdą się komentarze negatywne.

Inne strony

O ile w przypadku innych stron, gdzie użytkownicy dodają komentarze anonimowo, taka krytyka może być po prostu akcją prowadzoną przez konkurencję lub tez głosem mniejszości niezadowolonych klientów to na facebooku, komentarze dodawane są przez konkretne osoby, w przypadku których nie powinno się stosować takich podejrzeń. Na zwykłej stronie internetowej negatywne komentarze mogą zostać po prostu usunięte, jednak już na fanpage taka reakcja na krytykę nie jest najlepszym pomysłem. Zdecydowanie lepiej jest podjąć merytoryczną dyskusję i wyjaśnić zaistniałą sytuację. Niekiedy duży problem tego typu powodowany może być tak naprawdę przez drobne nieporozumienie.

Marketing facebookowy

Jest to jednak tylko jeden z wielu powodów dla których marketing facebook w tym serwisie społecznościowym powinien być prowadzony przez profesjonalistów. Oprócz prowadzenia takiej strony fanowskiej niezwykle ważne jest też to, aby odpowiednio dobrana była reklama na facebooku. Nie jest to serwis w przypadku którego stawiać powinno się na ilość reklam. Zdecydowanie lepiej postawić jest po prostu na jakość, dzięki czemu reklama na facebook przyniesie lepsze rezultaty. Warto jest także pomyśleć o tym, aby na stronie fanpage znalazły się różnego typu atrakcje, dla osób, które będą taką stronę odwiedzać. Wskazane są zwłaszcza w sezonie przed świątecznym konkursy, które z całą pewnością powinny podnieść atrakcyjność takiej właśnie witryny.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz