Serwis usługowy

Serwis o usługach

Kominek opalany za pomocą ekogroszku

Ogrzewanie domu czy mieszkania, wymaga zastosowania odpowiedniego sposobu uzysku ciepła, jednym z rozwiązań jest kominek. Palenie węglem w kominku jest efektywne ponieważ węgiel nie wydziela tyle dymu co drewno, ponadto używanie węgla nie wymaga częstego zaglądania do kominka.

Najbezpieczniejszym sposobem paleniem węglem w kominku jest ekogroszek, ponieważ pozwala otrzymać najlepsze efekty cieplne. Stosowanie tego rozwiązania jest ekonomiczne i zapewnia ograniczenie ilości popiołu, przy ciągle palącym się węglu.

Posiadanie kominka

Posiadanie kominka w domu ma także walory atrakcyjnej dekoracji, ponieważ widok płomieni unoszących się z paleniska jest bardzo efektowne. Wykorzystanie tego źródła ciepła do ogrzania całego domu jest dobrym pomysłem, palenie węglem w kominku ma sens chociażby dlatego, że inne formy ogrzewania są droższe. Rozpalając w kominku, ciepło rozchodzi się po całym domu, a my cieszymy się pięknym widokiem tańczących płomieni w naszym salonie. Trzeba przyznać, że ekogroszek powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego lub brunatnego, posiada niewielką zawartość wody i składników niepalnych dlatego podczas spalania uwalniają się niewielkie ilości siarki i dwutlenku węgla. Takie właściwości sprawiają, że ogrzewanie jest bezpieczne dla mieszkańców i środowiska.

Kominek z płaszczem wody

Dobrym rozwiązaniem, które sprawi, że cały dom będzie dobrze ogrzany jest zastosowanie kominka z płaszczem wodnym, posiadającym w środku specjalną komorę wodną, a woda ogrzewana jest za pomocą specjalnej rury. Ogrzana woda przekazuje ciepło do instalacji a następnie do grzejników we wszystkich pomieszczeniach. Takie rozwiązanie jest tańszym sposobem pozyskiwania ciepła przy jednoczesnym chronieniu środowiska naturalnego.

Używając do kominka ekogroszku należy pamiętać, aby na raz nie wsypywać zbyt dużej ilości. Kominki z płaszczem wodnym idealnie nadają się do palenia takim paliwem jak ekogroszek.

Pamiętajmy palenie w kominku ekogroszkiem jest możliwe, należy tylko spełnić pewne warunki. Do takiego rozwiązania najlepszy jest kominek z płaszczem wodnym, który zapewni ciepło w całym domu lub mieszkaniu.

Źródło: http://wegielsztygar.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz