Komunikatory internetowe: co warto o nich wiedzieć?

Komunikatory internetowe: co warto o nich wiedzieć?

Internet wykorzystujemy dzisiaj nie tylko do wyszukiwania różnego rodzaju informacji czy do rozrywki. Coraz częściej staje się on także narzędziem komunikacji międzyludzkiej.

Komunikacja ta może mieć nie tylko formę e-maili. Bardzo popularne stało się korzystanie z komunikatorów internetowych. Dzięki nim Internauci mogą przesyłać nie tylko wiadomości tekstowe, ale także prowadzić wideo konferencję.

Polskie Gadu-gadu

Wśród polskich komunikatorów ogromną popularnością Internautów cieszy się Gadu-gadu. Komunikacja dzięki niemu odbywa się w formie pisanego tekstu. Gadu-gadu nie jest jednak formą przesyłania i odbierania listów elektronicznych. E-maila wysyłamy wiedząc, że jego odbiorca może nam na niego natychmiast nie odpowiedzieć (zdarza się, że na e-mail wysłany do jakieś instytucji w ogóle nie otrzymamy odpowiedzi). Gadu-gadu umożliwia uzyskanie odpowiedzi natychmiast. Przypomina więc rozmowę z tym jednak, że dialog odbywa się w formie pisemnych informacji. Gadu-gadu to komunikator, którego twórcy w pełni dostosowali do wymagań ze strony polskich internautów. Z programu można korzystać za darmo. Duża ilość wyświetlanych reklam to jego największa wada. Twórcy Gadu-gadu wkładają wiele starań, aby stawał się on coraz bardziej nowoczesny. Dzisiaj więc użytkownicy tego popularnego komunikatora mogą nie tylko przesyłać wiadomości tekstowe, ale także nawiązać połączenie wideo. Z Gadu-gadu można korzystać zarówno na komputerze stacjonarnym jak też z telefonu komórkowego nowej generacji.

Skype

Skype należy także do bardzo popularnych wśród Internautów komunikatorów. Umożliwia prowadzenie rozmów głosowych za darmo: płacimy tylko za dostęp do Internetu. Płatne są tylko niektóre z funkcji, które oferuje Skype. W przypadku zainstalowania na komputerze stacjonarnym – większość nowych laptopów ma kamerkę już wbudowaną – kamerki przeprowadzimy także rozmowę wideo. Wysoka jakość rozmów prowadzonych za pośrednictwem Skype sprawia, że jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez Internautów komunikatorów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz