Serwis usługowy

Serwis o usługach
Kredyt w rachunku dla firm

Kredyt w rachunku dla firm

Liczba przedsiębiorców korzystających z bankowych kredytów dla firm jest bardzo duża. W zasadzie chyba każdy przedsiębiorca przynajmniej raz ubiegał się o bankowy kredyt. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się w banku o przyznanie bardzo różnych kredytów, wśród nich jest kredyt w rachunku.

Co to jest za kredyt?

Kredyt w koncie nazywany jest często kredytem odnawialnym. Z chwilą jego przyznania przez bank w firmowym rachunku uruchamiana jest linia kredytowa. Do firmowego konta bank dopisze pewną kwotę, z której przedsiębiorca będzie mógł w razie potrzeby skorzystać. Czerpanie środków z limitu w koncie odbywa się za zgodą banku, zaletę tej formy kredytowania jest to, że wniosek składa się tylko raz. Wysokość kwoty, którą bank dopisze do konta to często kilkukrotność wpływów na konto. Nie jest to jednak praktyka stosowana przez wszystkie banki. Są takie, które ustalają limit kwotowy. Jego wysokość jest bardzo różna, maksymalnie przedsiębiorcy mogą liczyć  na to, że bank dopisze im do konta kwotę 500 000 złotych.

Okres kredytowania

Standardowa praktyka to udzielenie kredytu w rachunku na okres 12 miesięcy. Po upływie tego okresu kwota zadłużenia powinna zostać spłacona w całości. Przedsiębiorcy zdecydowani na kredyt w rachunku przed podpisaniem umowy z bankiem powinni dopytać, jakie konsekwencje będą musieli ponieść w przypadku, gdy w tym terminie nie będą w stanie spłacić całego zadłużenia. Wiele banków w przypadku klientów, którzy po upływie 12 miesięcy mają jeszcze pewną kwotę do spłacenia decyduje się na podwyższenie wysokości oprocentowania.

Jak dostać kredyt w rachunku?

Wniosek o kredyt w rachunku można złożyć udając się osobiście do oddziału wybranego banku. Coraz więcej banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i umożliwia złożenie wniosku o przyznanie linii kredytowej w koncie również drogą online. Ta druga droga wybierana jest zdecydowanie coraz częściej, gdyż procedury przebiegają bardzo sprawnie i wyjątkowo szybko. Do tego plusem składanie wniosku przez internet jest to, że po zapadnięciu pozytywnej decyzji pieniądze trafiają na konto błyskawicznie. Z reguły już po 15 minutach przedsiębiorca może nimi swobodnie dysponować.

Dlaczego warto korzystać z kredytu w koncie?

Środki z kredytu w koncie mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie bieżącej działalności firmy. Plusem tego kredytu jest także to, że odsetki bank nalicza tylko od kwoty, która została wykorzystana. Kolejny plus tego kredytu to fakt, iż jest to kredyt bez zabezpieczeń. Atrakcyjny kredyt w koncie to ten udzielany z prowizją 0 procent.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/kredyt-w-rachunku/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz