Kto zakłada konta na facebooku

Facebook stał się w ostatnich latach bardzo modny i zdecydowana większość młodych ludzi ma już tam założone konto. Krąży nawet powiedzenie, które mówi, że jeżeli się nie ma konta na facebooku to się nie istnieje w społeczeństwie. Nic dziwnego skoro, każdego dnia wiele osób uaktualnia wpisy na swojej ścianie i tym samym zdaje relację ze wszystkich ciekawych rzeczy, które wydarzyły się wokoło w ostatnich godzinach.

Strona ta zyskała tak ogromny zasięg, że firma na facebook ma o wiele większe szanse na pozyskanie nowych klientów niż przedsiębiorstwo, które nie ma tam założonego profilu. Fan page na facebooku pozwala zdobyć nowych klientów, których jednak należy do siebie ściągnąć.

Gromadzenie fanów

Trzeba więc wymyślić na tyle interesującą promocję, aby zgromadzić jak największą ilość fanów, a nie jest to wcale takie łatwe. Nie każdy klika ‘lubię to’ przy pozycjach wszystkich firm, a tego właśnie te firmy by chciały. O wiele prościej jest zapłacić za reklamę, która dotrze do potencjalnych klientów nawet jeżeli nie polubią żadnej strony. Jednak nie o to chodzi ponieważ reklamy na facebook mogą być darmowe, trzeba tylko w odpowiedni sposób podejść do problemu i przewidzieć czego będzie oczekiwał dany klient. Tworzenie fan page stało się już na tyle popularne, że nawet anonimowe firmy o małym zasięgu to robią. Zawsze może udać się zdobyć dzięki temu jakichś klientów, a jeżeli się nie powiedzie to nic nie szkodzi, ponieważ było to darmowe posuniecie.

Młodzi

Wracając do zwykłych ludzi nie sposób nie zauważyć, że to głównie osoby przed trzydziestką mają założone profile na tym serwisie. Osoby starsze nie są aż tak bardzo zainteresowane Internetem oraz wirtualnymi znajomościami, dlatego tylko co dwudziesty Polak w wieku przekraczającym czterdzieści pięć lat ma założony swój osobisty profil na facebooku. Tacy ludzie zakładają tam profile głównie po to, aby facebook reklama firmy była bardziej racjonalna i wiarygodna. Odwiedzający stronę z pewnością będą jej bardziej ufać, jeżeli uda się im poznać właściciela. Tworzenie fan page w większości przynosi zyski, więc niemal każda firma decyduje się na ich założenie.

Podobne wpisy:

Write a Comment