Serwis usługowy

Serwis o usługach

Masaż – znajdź dobrego masażystę

Masaż bańką chińską to kolejny rodzaj masażu, który zdecydowanie warto będzie wziąć pod uwagę podczas wyboru miejsca. Warto dodać, że pochodzi on z Chin. Tamtejsi obywatele stosowali bańki w lecznictwie. Bardzo podobnie jak zresztą kilkanaście lat temu nasze babki.

Dziś jednak największą popularność ma masaż bańką chińską, który zyskał w zabiegach mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Nie zapominajmy również o tym, że bańka chińska działa na zasadzie zasysania skóry, dzięki czemu dosyć mocno masowana jest tkanka podskórna ud, pośladków czy brzucha. Trzeba dodać, że takie działania zmniejszają cellulit. Ponadto w trakcie zabiegu przyśpiesza również krążenie krwi masowanych miejsc, które wpływają na przemianę materii, a tym samym przyczyniają się do rozbijania tkanki tłuszczowej. W tym miejscu warto dodać, że masaż trwa zazwyczaj 15–30 minut przez co powinien być wykonywany w seriach po 10–12 zabiegów. Powinno się go również wykonywać dwa razy w tygodniu.

Wszystko z głową

Nie należy również pominąć ogólnych przeciwskazań. Należą do nich na pewno: ciąża, menstruacja, żylaki, problemy z naczynkami, zaburzenia krzepliwości krwi, zapalenie stawów, stany zapalne skóry. Dla kogo będzie on najlepszy? Na pewno dla wszystkich osób, które walczą z nieestetyczną tkanką tłuszczową oraz cellulitem. Jeżeli zmagasz się z tymi problemami to współpraca z gabinetem masażu, który wykonuje podobne zabiegi będzie strzałem w dziesiątkę. Zdecydowanie warto będzie przyłożyć się do wyboru najlepszego dla nas gabinetu. Możemy być pewni, że w ten sposób będziemy mogli dokonać właściwego wyboru.

To musisz wiedzieć

Oczywiście niezależnie od tego, jaki masaż wybieracie, w przypadku jakichkolwiek znanych schorzeń jeszcze przed poddaniem się masażowi trzeba zawsze poradzić się lekarza. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, bo nie wszystkie rodzaje masażu są w tym stanie wskazane. Usługi gabinetów masażu cieszą się dużym powodzeniem na rynku. Zdecydowanie nie warto jest zapominać o korzyściach wynikających z ich odpowiedniego wyboru.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz