Serwis usługowy

Serwis o usługach

Mobilny Internet: czy warto go mieć?

Jeszcze kilka lat temu dostęp do Internetu możliwy był tylko dzięki stałemu łączu. Obecnie osoby, które chcą korzystać z sieci mają także możliwość skorzystania z Internetu mobilnego. Korzystanie z tej usługi umożliwia technologia LTE.

Internet mobilny pozwala przeglądać zasoby sieci osobom, które nie mogą podłączyć łącza stacjonarnego, do tego dzięki usłudze z Internetu można korzystać w każdym miejscu nie tylko w domu.

Kto oferuje Internet mobilny?

Osoby, które chcą zamówić Internet mobilny powinny zwrócić się do jednego z operatorów sieci komórkowej. To właśnie oni zajmują się dostarczaniem tej usługi. Internet mobilny umożliwia przeglądanie zasobów sieci zarówno w domu, jak i na spacerze czy w podróży. W domu możemy podłączyć modem do stacjonarnego komputera. Poza domem z Internetu mobilnego można korzystać na laptopie albo smartfonie.

W jakiej technologii działa Internet mobilny?

Technologie wykorzystywane przez operatorów sieci komórkowych w celu udostępniania usługi Internet mobilny są bardzo różne. Sieci komórkowe, które należą do trzeciej generacji wykorzystują technologię UMTS. Dzięki niej użytkownicy zyskują połączenia bardzo wysokiej jakości. Technologia UMTS to także szybka transmisja danych wynosząca nawet do 384 kb/s. Jeżeli usługę Internetu mobilnego zamówimy u operatora, który korzysta z technologii UMTS będziemy mogli przeprowadzać także wideo rozmowy. Niektóre z sieci trzeciej generacji oferują Internet mobilny w technologii HSDPA. Prędkość pobierania danych wynosi w przypadku tej technologii 21,6 Mb/s. Najwolniej dane przesyłane są w przypadku wykorzystywania technologii HSPUA. Prędkość przesyłu danych w tym przypadku wynosi maksymalnie 5,7 Mb/s.

Jaki modem?

Modem umożliwia korzystanie w Internetu mobilnego. Warto wybrać model bardziej zaawansowany, który ma wejście USB. Dzięki temu będziemy go mogli podłączyć praktycznie do każdego komputera. Dzięki wbudowanej pamięci flash instalacja modemu nastąpi automatycznie.

Internet mobilny zapewnia dostęp do sieci nie tylko z komputera stacjonarnego.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz