Serwis usługowy

Serwis o usługach
Możliwości Internetu: poczta elektroniczna

Możliwości Internetu: poczta elektroniczna

Internet daje bardzo wiele różnych możliwości. Jedną z nich jest możliwość komunikowania się w innymi użytkownikami Internetu.

W dobie powszechnego dostępu do sieci wiele osób komunikuje się ze sobą korzystając z poczty elektronicznej. To niezwykle szybki sposób przesyłania informacji.

Kto może korzystać z poczty elektronicznej?

Mogą z niej korzystać wszystkie osoby, które mają dostęp do Internetu. Usługa ta jest dostępna zarówno dla prywatnych użytkowników jak również dla firm i instytucji. Listy elektroniczne popularnie nazywane e-mailami mogą służyć nie tylko do przesyłania wiadomości tekstowych, ale także wiadomości multimedialnych.

Co jest potrzebne do poczty elektronicznej?

Wymienianie się tradycyjnymi listami wymaga posiadania adresu. Nie da się wysłać listu do osoby, która nie ma adresu. Podobnie jest w przypadku poczty elektronicznej. Osoba, do której chcemy wysłać list elektroniczny powinna posiadać adres. Adres musi posiadać także osoba, która jest nadawcą listu elektronicznego. Adres poczty elektronicznej nie może zawierać znaków, które są typowe dla języka polskiego. Nie stosujemy więc w adresie takich liter jak: ć, ż, ą albo ę. Dodatkowo niezbędne jest założenie konta pocztowego na specjalnym serwerze pocztowym. W chwili obecnej poczta elektroniczna jest tak popularna, że konto można założyć na popularnych polskich portalach internetowych. Z tej możliwości korzysta bardzo wiele osób, gdyż za założenie na nich konta pocztowego nie są pobierane żadne opłaty. Coś jednak za coś. Bezpłatne konto pocztowe wiąże się z reguły z dużą ilością reklam, które będą dostarczane na naszą skrzynkę. Jeżeli to nam nie odpowiada możemy wybrać konto płatne. Dodatkowo na swoim komputerze musimy zainstalować program, który umożliwi nam wysyłanie i odbieranie listów elektronicznych.

Korzystanie z poczty elektronicznej jest dzisiaj powszechne. Wysyłane tą drogą wiadomości trafiają do odbiorcy niemal natychmiast bez względu na to, gdzie się znajduje. Powoli więc listy elektroniczne wypierają te tradycyjne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz