Serwis usługowy

Serwis o usługach
9. Na czym polega sukces facebooka

Na czym polega sukces facebooka

Nie można się kłócić ze stwierdzeniem, że facebook jest firmą, która rozwinęła się w ostatnich latach jak żadna inna. Gwałtowny wzrost liczby użytkowników to zasługa nie tylko świetnego interfejsu, który pozwala na intuicyjne obsługiwanie portalu, ale również potrzeby ludzi, którzy chcą mieć jak najlepszy kontakt z przyjaciółmi i facebook im to właśnie umożliwia.

Sposobność dodawania zdjęć, komentowania ich, rozmawiania, dzielenia się wspólnymi przeżyciami, pokazywania znajomym ciekawych filmików ze wspólnych spotkań. Takie możliwości pozwoliły na pozyskanie milionów użytkowników, którzy stworzyli olbrzymią społeczność.

Zyski z reklam

Tak wielkie grono odbiorców nie mogło przejść niepostrzeżenie dla osób zajmujących się marketingiem i obecnie największe zyski facebook czerpie chyba właśnie z reklam, które może wykupić każda firma. Przedsiębiorstwa, które mają swój funpage facebook mogą za pomocnictwem różnych aplikacji sprawdzać, czy obecna reklama przynosi odpowiednie korzyści. Aplikacja fanpage trender umożliwia im porównywanie się z innymi podobnymi firmami, daje dostęp do ogólnych statystyk. Dzięki temu właściciel firmy wie jak dużą grupę fanów udało się pozyskać w bieżącym oraz poprzednich okresach oraz jak to się przełożyło na wyniki finansowe firmy. Jeżeli różnica nie jest wyraźna to należy się zastanowić jak reklamować się na facebooku, aby zyski te jednak wzrosły, ponieważ koszty reklamy zawsze będą występowały i nie da się ich pominąć. Trzeba za to wiedzieć jak ją maksymalnie wykorzystać.

Lojalni klienci

Fani na facebooku powinni być zachęcani do wchodzenia w interakcję z firmą, w ten sposób można zyskać lojalnych klientów, którzy będą robili zakupy głównie w danej firmie. Myślę, że ludzie od dawna potrzebowali takiego miejsca, gdzie można pochwalić się swoimi ostatnimi sukcesami oraz pożalić się na nieszczęścia, które ich spotkały. Jest to o wiele łatwiejsze od zwykłej rozmowy i to dlatego społeczeństwo tak łatwo zaaprobowało ten portal. Niewielu użytkowników potrafiłoby teraz sobie wyobrazić swoje życie bez tego serwisu mimo tego, iż nie wiedzą dokładnie jak on działa oraz do czego służą niektóre opcje. Są tacy, którzy wciąż potrafiliby zadać pytania fan page co to jest, a przecież odpowiedzieć na to pytanie jest bardzo łatwo, jeżeli chociaż trochę rozumie się język angielski.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz