Serwis usługowy

Serwis o usługach

Na jakie mieszkanie się zdecydować

Jeżeli stoisz właśnie przed decyzją o zakupie mieszkania na pewno zastanawiasz się czy najlepszym wyborem będą mieszkania deweloperskie czy też z rynku wtórnego. A może najlepiej zostać przy wynajmie mieszkania? Poniższy tekst pomoże Ci odpowiedzieć na niektóre pytania.

Czy wynajem mieszkania opłaca się na dłuższą metę? Być może tak, jeśli dużo zarabiasz i nie przeszkadza Ci płacenie czynszu komuś innemu. Pamiętaj jednak, ze zamiast czynszu mógłbyś płacić ratę kredytu za własne lokum. W prawdzie w wypadku wynajmu bardzo wygodne jest to, że nie musimy się martwić żadnymi naprawami ani remontami – wszystkim zajmie się przecież właściciel. Warto jednak mieć na uwadze, że gdybyś w którymś momencie stracił płynność finansową i nie był w stanie zapłacić czynszu, nie będziesz mógł zostać w wynajmowanym mieszkaniu. Problem ten znika w przypadku swojego własnego lokalu.

Mieszkanie z rynku wtórnego

Interesuje Cię mieszkanie z rynku wtórnego? Dobra wiadomość: banki zazwyczaj łatwiej udzielają kredytu na takie lokale niż na nowe mieszkania deweloperskie. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj będziesz musiał przeprowadzić generalny remont. Nie jest to problem, jeśli masz duszę projektanta i oczami duszy już wybierasz styl mebli i kolory farb do poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli jednak ciągnące się w nieskończoność dyskusje z fachowcami oraz przedłużający się remont i bałagan nie są szczytem Twoich marzeń – zastanów się, czy nie warto będzie kupić nowego mieszkania, gdzie wszystkie sprawy budowlane są już uregulowane.

Mieszkania deweloperskie

Jak wygląda sprawa z nowymi mieszkaniami deweloperskimi? Są na pewno dobrym wyborem dla osób, które chcą się wprowadzić od razu, bez konieczności przeprowadzania remontu. Niektórym po prostu odpowiada też nowoczesny styl w budownictwie. Poza tym, dużym plusem jest dostępność – nowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie (zobacz), Krakowie, Gdańsku czy innym dużym mieście znajdziemy stosunkowo łatwo, ponieważ te ośrodki dość dynamicznie się rozbudowują. Pamiętaj jednak, że banki z reguły mniej chętnie udzielają kredytu na nowe mieszkania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz