Serwis usługowy

Serwis o usługach
Narzędzia budowlane: wiertnice diamentowe

Narzędzia budowlane: wiertnice diamentowe

W branży budowlanej wykorzystywanych jest mnóstwo różnego rodzaju narzędzi i sprzętów, które ułatwiają wykonywanie niektórych prac. Dzięki temu prace budowlane i remontowe mogą trwać znacznie krócej niż jeszcze dwie czy trzy dekady temu. Do narzędzi wykorzystywanych obecnie w branży budowlanej wyjątkowo często należą wiertnice diamentowe.

Czym są te narzędzia?

Są one jednym z rodzajów wiertnic, czyli elektronarzędzi wykorzystywanych do wykonywania otworów wiertniczych w gruncie, skale, betonie. Wiertnice diamentowe wykorzystywane są do wiercenia w betonie. Dzięki nim możliwe jest wiercenie otworów, które mogą mieć bardzo różną średnicę. Minimalna średnica otworu, który można wywiercić korzystając z diamentowej wiertnicy wynosi 25 mm, maksymalna – 1500 mm. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są też wiertnice diamentowe, którymi można wykonać otwory nawet o większej średnicy.

Dlaczego warto ich używać?

Wiertnice diamentowe mają wiele zalet. Przede wszystkim umożliwiają wykonanie równych otworów o bardzo różnej średnicy. Ich zaletą jest także to, że mają na tyle dużą moc, iż nie ma konieczności korzystania z tak zwanego udaru. Ryzyko, że przy wierceniu otworów przy pomocy wiertnicy zostanie naruszona konstrukcja jest minimalne. W trakcie pracy urządzenie to nie powoduje bowiem żadnych drgań i wibracji.

Jakie otwory można wiercić?

Wykorzystanie wiertnic diamentowych jest bardzo szerokie. Są to narzędzia wykorzystywane przy wierceniu otworów w twardych materiałach. Zastosowanie diamentowego wiertła sprawia, że sprawdzają się one do wiercenia otworów w betonie (także zbrojonym), asfalcie i materiałach ceramicznych takich, jak na przykład terakota. Wiertnice należą do bardzo wydajnych urządzeń. Dodatkowym elementem ich wyposażenia jest między innymi statyw. Dzięki niemu można wiercić otwory o znacznej średnicy. Dobór odpowiedniego statywu i wiertła koronowego przekłada się na szybką i bezawaryjną pracę urządzenia. W wiertnicach stosowany jest bardzo różny napęd. Popularne są urządzenia z napędem elektrycznym.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz