Serwis usługowy

Serwis o usługach
O internetowym dzienniku szkolnym

O internetowym dzienniku szkolnym

Możliwości, które w XXI wieku daje Internet są olbrzymie. Dość ciekawą możliwością jest prowadzenie dziennika szkolnego dostępnego przez Internet. Z rozwiązania tego korzysta coraz więcej polskich szkół.

Ułatwia on nie tylko pracę nauczycielom, ale przede wszystkim umożliwia rodzicom na sprawdzenie w każdej chwili ocen swojego dziecka czy zapoznanie się z ewentualnymi uwagami na temat jego zachowania. Rodzice mogą zaglądać do internetowego dziennika zarówno ze stacjonarnego komputera, laptopa czy telefonu komórkowego, który ma dostęp do sieci.

Co to jest dziennik internetowy?

Internetowy dziennik szkolny nauczyciele prowadzą w formie elektronicznej. Jest on więc alternatywą dla tradycyjnego dziennika. Do prowadzenia dziennika w formie elektronicznej szkoła musi posiadać specjalną aplikację. Dzięki niej nauczyciele mogą wprowadzać informacje o ocenach, klasowych wycieczkach, uwagi o zachowaniu do specjalnej bazy. Aplikacja umożliwia także przetwarzanie tych informacji i udostępnianie ich rodzicom. Informacje, które są udostępnianie rodzicom są bezpieczne. Aplikacja umożliwia rodzicom komunikowanie się z nauczycielami za pomocą e-maili. Rodzice mogą także zdecydować się na funkcję powiadamia SMS-ami o nowych wpisach dotyczących ich dziecka. Funkcja ta jest płatna, ale nie jest to opłata wysoka. Internetowy dziennik szkolny ułatwia komunikowanie się ze szkołą tym rodzicom, którzy w poszukiwaniu pracy wyjechali za granicę, a w Polsce pozostawili dzieci uczęszczające do szkoły. Internetowy dziennik umożliwia im sprawdzanie ocen i zachowania dzieci na bieżąco. Po przyjeździe do kraju nie będą ich czekać żadne niespodzianki.

Jakie korzyści odnoszą nauczyciele?

Prowadzony w formie elektronicznej dziennik szkolny jest rozwiązaniem, które przynosi korzyść nie tylko rodzicom, ale także nauczycielom. Prowadząc dziennik w tej formie nauczyciele mogą zaoszczędzić sporo czasu i poświęcić go na dokształcanie się lub dodatkowe zajęcia z uczniami. W aplikacji jest między innymi opcja, która pozwala automatycznie podliczyć frekwencję uczniów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz