Serwis usługowy

Serwis o usługach
O portalach społecznościowych

O portalach społecznościowych

Portale społecznościowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Internautów z całego świata.

Wielu z nich ma profile na więcej niż jednym portalu. A tych, którzy nie mają profilu na żadnym z portali społecznościowych jest bardzo mało.

Co to jest portal społecznościowy?

Portal społecznościowy to serwis internetowy tworzony przez osoby, które mają podobne zainteresowania. Ale na portalach społecznościowych spotykają się nie tylko osoby, które łączą zbliżone zainteresowania. Obecnie stają się ona także miejscem do nawiązywania nowych znajomości. Osoby, które mają profil na portalu społecznościowym komunikują się ze sobą różnymi sposobami: za pomocą komunikatora, poprzez czat lub listę dyskusyjną.

Słów kilka o historii portali społecznościowych

Pierwszy portal społecznościowy powstał w latach 90.XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jego twórcy stworzyli go jako miejsce, w którym mogły nawiązać ze sobą kontakt osoby, które studiowały na jednym roku lub uczęszczały do jednej szkoły, a po ich ukończeniu straciły ze sobą kontakt. Podobny portal został stworzony także w naszym kraju.

Jakie portale społecznościowe są obecnie dostępne?

Liczba portali społecznościowych jest obecnie bardzo duża. Możemy więc zostać użytkownikami portalu skierowanego do ściśle określonych adresatów, portalu o charakterze ogólnym albo branżowego.

Najbardziej popularny portal: Facebook

Wśród portali społecznościowych największą liczbą użytkowników może poszczycić się Facebook. Serwis rozpoczął działalność trzynaście lat temu. Na początku był serwisem przeznaczonym tylko dla studentów studiujących na jednej z uczelni amerykańskich. Z biegiem czasu udostępniony został wszystkim chętnym użytkownikom Internetu. Obecnie każdego dnia korzysta z niego ogromna liczba osób. Wśród użytkowników przeważają ludzie młodzi, ale są także i tacy w wieku 50+ i 60 +.

Portale społecznościowe to niezwykle dziś popularny rodzaj aktywności w Internecie. Korzystają z nich politycy, osoby prywatne, różnego rodzaju firmy i instytucje.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz