Serwis usługowy

Serwis o usługach
Obóz młodzieżowy pełen korzyści

Obóz młodzieżowy pełen korzyści

Nastolatki przeważnie nie przepadają za sytuacją, w której rodzice planują im wakacje. Nie oznacza to jednak, że każda propozycja skierowana do nich przez dorosłych jest automatycznie odrzucana przez młodych ludzi. Niektóre są przyjmowane z dość dużą życzliwością i właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku obozów młodzieżowych.

Korzyści dla rodziców

Wakacje nastolatka są okresem, którego większość rodziców bardzo się boi. Trudno oczekiwać, że córka lub syn z entuzjazmem wybiorą się na wakacje do dziadków, gdy zaś nastolatek sam przedstawia propozycje spędzenia wolnego czasu rodzicom zwykle skacze ciśnienie. Wyjazd pod namiot z chłopakiem lub wyprawa na trzydniowy festiwal muzyczny to z pewnością aktywności ciekawe i zainteresowanie nimi jest zrozumiałe. Dorosłym jawią się jednak przede wszystkim jako zagrożenia, którym trudno jest się przeciwstawić.

Obozy młodzieżowe w Polsce również zakładają wyjazd nastolatków bez czujnego rodzicielskiego oka. Pozwalają jednak przypuszczać, że w czasie ich trwania dzieci nie będą narażone na niebezpieczeństwo tak duże, jak podczas samodzielnej wycieczki. Obóz zwykle posiada określony harmonogram zajęć aktywizujących młodzież, a nastolatkami zajmuje się kadra pedagogiczna, która wie, jak oryginalne pomysły potrafi mieć osoba, która skończyła właśnie kilkanaście lat.

Korzyści dla nastolatków

Gdy ma się czternaście lub piętnaście lat, trudno liczyć na to, że rodzice pozwolą wybrać się pod namiot bez opieki. Z pewnością nie da się ich też przekonać o tym, że wyjazd tylko w chłopakiem będzie miał niewinny charakter. Obóz językowy pozwala jednak na cieszenie się wolnością, z dala od czujnego spojrzenia mamy albo taty. Owszem, nie jest to czas całkowitej beztroski, harmonogram, który tak uspokaja rodziców nie jest jednak żadnym problemem dla nastolatków. Często zakłada nietuzinkowe aktywności, możliwość sprawdzania własnej wytrzymałości, a tym samym stanowi obietnicę naprawdę dobrej zabawy. Nic więc dziwnego, że młodzi ludzie chętnie godzą się na taką formę wypoczynku.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz