Serwis usługowy

Serwis o usługach

Oderwij się od internetu

W dzisiejszych czasach internet jest dla nas czymś zupełnie normalnym. Nie wyobrażamy sobie naszej codzienności bez niego. Tak naprawdę większość z nas nie potrafi normalnie funkcjonować bez stałego dostępu do sieci.

Denerwujemy się gdy tracimy zasięg i nie możemy z niego korzystać. Używamy go nie tylko w pracy, czy w wolnym czasie w domu, ale również w czasie podróży czy w trakcie wyjścia z przyjaciółmi.

Uzależnienie?

Miliony ludzi zaczyna dzień od sprawdzenia swojego profilu na facebooku czy Instagramie. Pomimo, że w większości przypadków nie znajdujemy tam nic ciekawego to w ciągu całego dnia marnujemy na to całe godziny, które naprawdę moglibyśmy dużo lepiej spożytkować. Dlatego warto czasem dla samego siebie zorganizować sobie dzień bez internetu. Ale bez żadnego oszukiwania na jedynie krótkie sprawdzenie facebooka czy instagrama. Spędźmy jakiś cały dzień bez całkowitego korzystania z sieci internetowej. Zamiast czytać artykuły na facebooku weź do ręki książkę, która już od dłuższego czasu czeka na półce, jednak nigdy nie możesz znaleźć czasu na jej przeczytanie. Może się okazać, że jest ona o wiele ciekawsza niż posty Twoich znajomych na Facebooku. Zamiast rozmawiać z przyjaciółmi za pomocą internetowego czatu wybierz się do nich z wizytą, podczas której będziecie mogli porozmawiać w cztery oczy. Dzięki temu oprócz słów zauważysz również reakcje swojego rozmówcy. Oczywiście nie twierdzę, że z internetu nie powinniśmy w ogóle korzystać. Jednak czasem warto się zatrzymać i zastanowić, czy nie zabiera on zbyt wiele z naszego czasu. Może przez to, że siedzimy wpatrzeni w ekrany telefonów, laptopów i tabletów nie zauważamy tego co się wokół nas dzieje.

Znasz to?

Czasem warto się oderwać od nowoczesnej technologii choćby po to, żeby sprawdzić samego siebie. Sprawdzić, czy przypadkiem nie mam problemu z uzależnieniem od internetu. Niestety takie uzależnienie jak każde inne powinno być leczone, ponieważ może doprowadzić do tragedii. Dlatego już dziś podejmij wyzwanie na dzień bez internetu i nie korzystaj z niego minimum przez dwadzieścia cztery godziny. Może dzięki temu zauważysz jak wiele wolnego czasu tak naprawdę masz.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz