Odkurzacz robot – co trzeba o nim wiedzieć?

Ułatwienia w sprzątaniu to coś, co większość ludzi wita z ulgą. Niewiele jest osób, które naprawdę lubiłyby sprzątać. Ponadto, nawet jeśli kogoś to relaksuje, często zwyczajnie nie ma na to czasu… praca przez kilka godzin dziennie, a po pracy marzy się jedynie odpoczynek i spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną.

Dlatego też producenci wypuszczają na rynek coraz nowsze odkurzacze roboty, które pozwalają na wielką oszczędność czasu i energii, jednocześnie zachowując w domu czystość i porządek.

Jak działa odkurzacz robot?

To niewielkie urządzenie bezprzewodowe sprzedawane w połączeniu ze stacją dokującą, która ładuje jego akumulator. Odkurzacz posiada szereg algorytmów i czujników, dzięki którym z łatwością porusza się po domu, zbierając zabrudzenia bez udziału mieszkańców, a także nie blokuje się, nie wpada na meble i nie spada ze schodów. Posiada boczną szczotkę, która pozwala mu na dokładne wymiatanie paprochów i kurzu z kątów pomieszczeń. Dzięki temu sprzątanie jest sprawne.

Jak przygotować pomieszczenie?

By odkurzacz robot właściwie spełniał swoją rolę, należy trochę przygotować dom do jego działania – przede wszystkim zwinąć kable, pozbierać drobne przedmioty z podłogi (na przykład zabawki dzieci), a także zadbać, by nie leżały na niej ubrania. Urządzenie nadaje się do odkurzania zarówno podłóg, jak i dywanów strzyżonych lub chodników.

Rodzaje czujników w urządzeniu

W tym sprzęcie znajdują się wbudowane czujniki – między innymi są to czujniki brudu (które przekazują do robota informację, że należy intensywnie posprzątać ten obszar), czujniki schodów, a także czujniki zbliżeniowe lub zderzeniowe. Tymi pierwszymi posługują się odkurzacze roboty działające w sposób uporządkowany (po prostu nie zderzają się z meblami i ścianami), drugie zaś spotyka się w urządzeniach o chaotycznym trybie pracy (odbijają się od przeszkód, zmieniając kierunek poruszania się). Odkurzacz robot zwykle może pokonywać niskie progi – informacja o maksymalnej wysokości powinna być podana na urządzeniu.

Podobne wpisy:

Write a Comment