Serwis usługowy

Serwis o usługach

Odmień swoje wnętrze w łatwy sposób

Warto co jakiś czas odświeżyć wnętrze mieszkania, bądź domu. Zazwyczaj w tym celu udajemy się na zakupy meblowe i w ten sposób zmieniamy wystrój. Nie jest to jednak konieczne. Można uzyskać oszałamiający efekt nadając meblom oraz sprzętom, które już posiadamy nowy wygląd. Nie potrzeba specjalistycznych umiejętności, ani wysiłku by w łatwy sposób całkowicie odmienić i odświeżyć atmosferę panującą w pomieszczeniach.

Nowe życie mebli

Wielu meblom można nadać niesamowitego wyglądu poprzez zmianę ich koloru. Wystarczy dokładnie je oczyścić i przemalować przeznaczoną do tego celu farbą. Współcześnie na rynku dostępny jest ich ogromny wybór. Farba do drewna, albo farba do metalu jest dostępna w większości sklepów z akcesoriami i przedmiotami do remontów. Jeśli planuje się pomalować więcej mebli tym samym kolorem, lub na przykład stworzyć motyw przewodni pojawiający się w tym samym kolorze na wielu przedmiotach wyposażenia domowego to nie trzeba kupować osobnych farb do drewna i metalu, wystarczy farba emaliowa Dulux Rapidry, która jest przeznaczona do obu tych tworzyw. Jej dodatkowym atutem jest niewątpliwie szybkie wysychanie, dzięki czemu sam proces malowania przebiega sprawniej i krócej, ponieważ wymaga mniejszej ilości czasu poświęconej na oczekiwanie na wyschnięcie przed nałożeniem drugiej warstwy farby.

Zaszalej z kolorami!

Aby osiągnąć niesamowity efekt nadać pomieszczeniom wyjątkowej atmosfery nie należy hamować się w wyborze kolorów. Przede wszystkim jeśli chodzi o pokój dziecięcy, czy kuchnie. Bardzo ciekawe jest łączenie kontrastowych barw, ale także sprawdzonych połączeń jak czerń i czerwień. Powinno się jednak uważać na to aby nie łączyć zbyt wielu barw, chyba, że celem jest mozaika, którą to dość trudno osiągnąć. Ciekawym rozwiązaniem są motywy kwieciste, bądź delikatne zdobienia na blacie biurka, czy na szafkach. W tym celu przydatne okażą się małe pędzelki, które pozwolą na precyzyjne wykonanie tychże wzorów. Dobrze jest wyposażyć się w gotowe wzory. Należy pamiętać, że nie powinno się malować wzorów w innym kolorze na niewyschniętej powierzchni.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz